Viking Ruhu
Nors Mitolojisi ve Dinine Giriş

Odin, Thor, Freya, devler, cüceler, valkürler, Hel, Valhalla, Ragnarok… Dünyada en çok ilgi uyandıran mitolojilerden biri olan Viking mitolojisine dair 34 hikâye, bu kitapta bir araya geliyor.

Odin, Thor, Freya, devler, cüceler, valkürler, Hel, Valhalla, Ragnarok… Dünyada en çok ilgi uyandıran mitolojilerden biri olan Viking mitolojisine dair 34 hikâye, bu kitapta bir araya geliyor. Daniel McCoy sadece bu alandaki benzer kitaplardakine kıyasla daha fazla sayıda mitolojik öyküyü bir araya getirmekle kalmıyor, bize Norsların dünyasını daha iyi anlamamızı sağlayacak geniş bir tarihî arkaplan da çiziyor; Hıristiyanlık öncesi dönemde Avrupa’nın kuzeyinde yaşayan bu pagan halkın dünyaya, insanlığa, kadere bakışını, günlük hayatlarını, dinî ritüellerini ve tüm bunları dile getirişlerini yansıtan mitolojilerini farklı kaynaklardan karşılaştırarak okura sunuyor.

Viking Ruhu: Nors Mitolojisi ve Dinine Giriş, benzersiz bir mitoloji elkitabı…

Norslar ve Cermen halkların Hıristiyanlık öncesi dönemleri, mitolojileri ve pagan inançları üzerine çalışan Daniel McCoy’un ABD’de yayımlanmış The Love of Destiny: the Sacred and the Profane in Germanic Polytheism (2013, Kader Aşkı: Cermen Çoktanrıcılığında Kutsallık ve Dünyevilik) adlı bir kitabı daha bulunmaktadır. Yazar, Nors mitolojisi ve diniyle ilgili en çok okunan dijital kaynaklardan biri olan norse-mythology.org’un da kurucusudur.

Kitabın Adı Viking Ruhu
Alt Başlık Nors Mitolojisi ve Dinine Giriş
Orijinal Adı Viking Spirit: An Introduction to Norse Mythology and Religion
ISBN 9789750527241
Yayın No İletişim - 2806
Dizi Başvuru - 114
Alan Tarih
Sayfa 320 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Perakende Satış Fiyatı 237,00 TL
Baskı 2. baskı - Ağustos 2022 (1. baskı - Ağustos 2019)
Yazar Daniel McCoy
Çeviren Cumhur Atay
Editör Merin Sever
Dizi Kapak Tasarımı Suat Aysu
Kapak Seda Mit
İllustrasyon Seda Mit
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Remzi Abbas
Dizin Berkay Üzüm
Baskı Ayhan Matbaası
Cilt Güven Mücellit