Bize Ulaşın

 

Sitemizden alışverişle ilgili bir sorun yaşıyorsanız [email protected] adresine eposta gönderebilirsiniz.

 

İletişim Yayınları Merkez
Adres: Cumhuriyet Caddesi, No:36, 1. Kat, Daire 3,
Seyhan Apartmanı, Harbiye Mahallesi,
Şişli 34367, İSTANBUL
Harita için tıklayın
Tel : (0212) 516 22 60
Faks : (0212) 516 12 58
E-Posta : [email protected]

İletişim Ankara Bürosu
Adres: Bayındır 2 Sokak, 51/15, Kızılay/Çankaya, 06640
Tel:(0312) 425 36 00 - 425 20 71
Faks (0312) 425 14 18

twitter.com/iletisimyayin 

facebook.com/iletisimyayin

www.instagram.com/iletisimyayin 

Nasıl Kitap Yayımlatabilirim?

30 yılı geçen yayıncılık deneyimimiz çerçevesinde özellikle yeni yazarlar keşfetmek, söyleyecek yeni sözü olanların seslerini duyurmak konusunda elimizden geldiği kadar özenli olmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla sizlerden gelecek önerilere her zaman açık olduğumuzu bilmenizi istiyoruz.

Şayet yayımlanması için önermek istediğiniz bir çalışmanız varsa öncelikle dosyanızı editörlerimizin incelemesi gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken çalışmanızın çıktısını ya da dijital kopyasını yayınevimize iletmek. Edebiyat, kurmaca dosyalarınızı Ankara büromuza ya da dijital kopyayı [email protected] adresine; edebiyat dışı çalışmalarınızı İstanbul adresimize ya da dijital kopyayı [email protected] gönderebilirsiniz.

Yayınevimize yıl içinde yüzlerce yeni dosya önerisi geliyor. Editörlerimiz bunların tamamını inceliyor. Dolayısıyla yayınevimize gönderdiğiniz çalışmalarınızı değerlendirme süremiz 6 ayı bulabiliyor; süreyle ilgili bir aceleniz varsa doğru yayınevinin İletişim olmadığını bilmenizde fayda var. Ancak bu 6 aylık süre zarfında olumlu-olumsuz bir bildirimde bulunuyoruz. Seyrek de olsa, herhangi bir cevap alamamışsanız bunu da “olumsuz” görüş olarak kabul edebilirsiniz.  

Tahmin edebileceğiniz gibi her yayınevinin kendine has çalışma prensipleri vardır. Bu çerçevede biz de deneme, şiir, kişisel gelişim türünde kitaplar basmıyoruz. Ayrıca yayınevimize gönderilen dosyaları değerlendirilme süreci sonrasında iade etmeyip imha ediyoruz. Bir başka önemli konu da önerilerinizin mutlaka tamamlanmış ve bilgisayarda dizilmiş olması; taslak halinde bulunan, sinopsis şeklindeki çalışmaları değerlendirmeye almıyoruz. Lütfen dosyanızı bırakırken/gönderirken size ulaşabileceğimiz iletişim bilgilerinizi (posta adresi, e-mail adresi ve telefon numarası) eklemeyi unutmayın.

Şayet yayın kurulumuzun değerlendirmesi sonucu çalışmanızın yayın programımıza alınmasına karar verilirse sizinle telif sözleşmesi yapacağız ve kitabın mümkün olabilecek yayın tarihi konusunda yine yayın kurulumuzun kararı doğrultusunda karar vereceğiz. Tüm bu sürecin sonunda yazarımız olmanızdan mutluluk duyacağımızdan emin olabilirsiniz…

İletişim Yayınları için çeviri yapmak istiyorsanız:

İletişim Yayınları için çeviri yapmak istiyorsanız özgeçmişinizi yine [email protected] adresine gönderebilirsiniz. Editörlerimiz bu çerçevede size bir deneme metni gönderecek ve bu deneme metni çevirisi üzerinden yayınevimiz bir değerlendirmede bulunacaktır.

İletişim Yayınları'nda staj yapmak istiyorsanız:

İletişim Yayınları’nda staj yapmak istiyorsanız ve İstanbul'da yaşıyorsanız özgeçmişinizi [email protected], Ankara büromuzda staj yapmak istiyorsanız [email protected] adresine gönderebilirsiniz. İlgili arkadaşlarımız sizinle bir ön görüşme için haberleşecek, görüşme sonrasında olumlu-olumsuz kararımızı bildirecektir. Staj için başvuran arkadaşlarda bir yabancı dili iyi bilmek şartını aradığımızı da belirtelim.

Öneri ve eleştirileriniz için [email protected] mail adresini kullanabilirsiniz.