Mark Twain’in muzipliklerle dolu romanı Tom Sawyer’ın Maceraları’nda, adımını attığı her yerde bir belaya rastlayan bahtsız Tom’un hikâyesi anlatılıyor.

Mark Twain’in muzipliklerle dolu romanı Tom Sawyer’ın Maceraları’nda, adımını attığı her yerde bir belaya rastlayan bahtsız Tom’un hikâyesi anlatılıyor.

Tom Sawyer, Mississippi Nehri’nin kıyısındaki küçük St. Petersburg kasabasında, arkadaşları Huckleberry Finn ve Joe Harper’la birlikte yetişkinlerin sıkıcı yaşamına karşı koymaya çalışıyor. Mezarlıkta büyü yaparken bir cinayete tanık oluyor, ıssız bir adada fırtınalarla boğuşuyor, define avcılığına heves edip ağaçların altında kürek sallamaktan yorgun düşüyor. Böyle olunca, labirenti andıran bir mağarada, hem de Kızılderili Joe gibi korkunç biri de içerideyken mahsur kalması, kasabadaki hiç kimseyi şaşırtmıyor. Bakalım Tom Sawyer çıkış yolunu bulup arkadaşlarına kavuşabilecek mi?

30 Kasım 1835’te Amerika’nın Florida kentinde doğdu. Asıl adı Samuel Langhorne Clemens’tir. Küçük yaşta babasını kaybedince matbaada dizgicilik, gazetede muhabirlik, gemi kaptanlığı gibi işler yaptı. Ünlü romanları Tom Sawyer’ın Maceraları 1876’da, Prens ile Dilenci 1881’de, Huckleberry Finn’in Maceraları 1884’te yayımlandı. 21 Nisan 1910’da Connecticut’ta hayatını kaybetti.

Kitabın Adı Tom Sawyer'ın Maceraları
ISBN 9789750526794
Yayın No İletişim - 2769
Dizi Çocuk Klasikleri - 8
Alan Çocuk Edebiyat
Sayfa 410 sayfa
En 115 mm
Boy 185 mm
Ağırlık 293 gr
Baskı 1. baskı - Mayıs 2019
Yazar Mark Twain
Çeviren Başak Bekişli
Yayına Hazırlayan Necdet Dümelli
Kitap tasarımı Suat Aysu
Kapak Seda Mit
İllustrasyon Seda Mit, True Williams
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Defne İçel, Onat Özlü
Baskı Sena Ofset
Cilt Güven Mücellit
Çocuk Klasikleri Seti
Hem çocuk klasiklerini ilk kez ya da yeni baştan okumak isteyen çocuklar, hem de bu kitapların zevkine bir kez daha varmak isteyen yetişkinler için eşsiz bir kaynak, İletişim Çocuk Klasikleri.