Oz Büyücüsü

Lyman Frank Baum’un, “Basmakalıp cin, cüce ve periler ortadan kalkmalı,” diyerek yazdığı Oz Büyücüsü’nde Dorothy’nin mucizelerle dolu yolculuğu anlatılıyor.

Tam metin çeviri,
Eserin özgün basımından görseller,
Kitap için özel hazırlanan kapak çizimi,
Metin içi desenler,
Karakterler hakkında ayrıntılı bilgiler,
Metne yönelik oluşturulan sözlükle.


Lyman Frank Baum’un, “Basmakalıp cin, cüce ve periler ortadan kalkmalı,” diyerek yazdığı Oz Büyücüsü’nde Dorothy’nin mucizelerle dolu yolculuğu anlatılıyor.

Şiddetli bir kasırgada evi Oz Diyarı’na uçan Dorothy, Kansas’a dönmek için akla hayale gelmeyen zorluklarla mücadele eder. Kötü cadılar, dev canavarlar ve hareket eden ağaçlar bırakmaz küçük kızın yakasını. Fakat Dorothy’nin sırtını dayayacağı dostları vardır; Teneke Oduncu’yla, Korkak Aslan’la, Korkuluk’la birlikte girişir mücadeleye.

Dileklerini gerçekleştirmek için sarı taş döşeli bir yoldan Zümrüt Şehir’e ve Oz Büyücüsü’ne ulaşmaya çalışan kahramanlarımızın esrarengiz serüvenine siz de katılmak istemez misiniz?

15 Mayıs 1856’da New York’ta doğdu. Evde özel dersler aldı. 12 yaşında askerî okula yazıldı ama sağlık sorunları nedeniyle bir süre sonra okuldan ayrıldı. Tiyatroyla ilgilendi ve gazetecilik yaptı. 1900’de, tanınmasını sağlayan eseri Oz Büyücüsü yayımlandı. Kitap büyük ilgi gördü ve çeşitli uyarlamaları yapıldı. Baum, 6 Mayıs 1919’da kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Kitabın Adı Oz Büyücüsü
ISBN 9789750528491
Yayın No İletişim - 2868
Dizi Çocuk Klasikleri - 13
Alan Klasik Dünya Edebiyatı, Çocuk Edebiyat
Sayfa 224 sayfa
En 115 mm
Boy 185 mm
Perakende Satış Fiyatı 95,00 TL
Baskı 2. baskı - Kasım 2021 (1. baskı - Şubat 2020)
Yazar Lyman Frank Baum
Çeviren Bülent Doğan
Yayına Hazırlayan Necdet Dümelli
Kitap Tasarımı Suat Aysu
Kapak Seda Mit
İç İllüstrasyonlar William Wallace Denslow
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Alper Zorlu
Baskı Sena Ofset
Cilt Güven Mücellit
Çocuk Klasikleri Seti
Hem çocuk klasiklerini ilk kez ya da yeni baştan okumak isteyen çocuklar, hem de bu kitapların zevkine bir kez daha varmak isteyen yetişkinler için eşsiz bir kaynak, İletişim Çocuk Klasikleri.