Seksen Günde Devriâlem

Seksen Günde Devriâlem, dünya edebiyatının en ilgi çekici karakterlerinden Phileas Fogg’un macera dolu yolculuğunu anlatıyor. Uçağın henüz icat edilmediği yıllar… Kısıtlı ulaşım koşulları, yolcuları bekleyen tehlikeler…

Tam metin çeviri,
Eserin özgün basımından görseller,
Kitap için özel hazırlanan kapak çizimi,
Metin içi desenler,
Karakterler hakkında ayrıntılı bilgiler,
Metne yönelik oluşturulan sözlükle.


Seksen Günde Devriâlem, dünya edebiyatının en ilgi çekici karakterlerinden Phileas Fogg’un macera dolu yolculuğunu anlatıyor. Uçağın henüz icat edilmediği yıllar… Kısıtlı ulaşım koşulları, yolcuları bekleyen tehlikeler… Buna rağmen dünyanın etrafını seksen günde dönebileceğini iddia eden, dahası bütün servetini bu iddiaya yatıran bir adam… Seferlerin herhangi birinde yaşanabilecek en küçük bir gecikmenin her şeyi alt üst edeceği zamana karşı bu yarışı kazanabilecek mi? Phileas Fogg, uşağı Passepartout’yla birlikte kâh fırtınalarla boğuşan buharlı gemilerde, kâh birbirine bağlanmayan demiryolu hatlarında maceradan maceraya atılıyor.

1828’de Fransa’nın Nantes kentinde doğdu. Paris’te hukuk öğrenimi gördü. Seyahat etmeyi ve edebiyatı çok seviyordu. İlk olarak tiyatro oyunları yazdı. Ardından ilk romanı Balonla Beş Hafta (1863) yayımlandı. Bunu Dünyanın Merkezine Seyahat (1864), Aya Seyahat (1865), Denizler Altında Yirmi Bin Fersah (1870), Seksen Günde Devriâlem (1873) gibi ünlü romanları takip etti. 1886’da yeğeni tarafından ateşli bir silahla kazara vuruldu. 1902’de şiddetli görme bozuklukları yaşamaya başladı ve 1905’te Amiens’deki evinde hayatını kaybetti.

Kitabın Adı Seksen Günde Devriâlem
ISBN 9789750525193
Yayın No İletişim - 2686
Dizi Çocuk Klasikleri - 3
Alan Klasik Dünya Edebiyatı, Çocuk Edebiyat
Sayfa 400 sayfa
En 115 mm
Boy 185 mm
Ağırlık 283 gr
Perakende Satış Fiyatı 150,00 TL
Baskı 3. baskı - Ocak 2023 (1. baskı - Ekim 2018)
Yazar Jules Verne
Çeviren Can Belge
Yayına Hazırlayan Necdet Dümelli, Barış Özkul
Kitap Tasarımı Suat Aysu
Kapak Seda Mit
Kapak İllüstrasyonu Seda Mit
İç İllüstrasyonlar Léon Bennet, Alphonse de Neuville
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Nebiye Çavuş
Baskı Sena Ofset
Cilt Güven Mücellit
Çocuk Klasikleri Seti
Hem çocuk klasiklerini ilk kez ya da yeni baştan okumak isteyen çocuklar, hem de bu kitapların zevkine bir kez daha varmak isteyen yetişkinler için eşsiz bir kaynak, İletişim Çocuk Klasikleri.