Heidi

Çocuk edebiyatının en bilinen ve sevilen kahramanlarından Heidi’nin maceraları “çocuklar için olduğu kadar çocukları sevenler için de” eşsiz bir yolculuk vaat ediyor.

Tam metin çeviri,
Eserin özgün basımından görseller,
Kitap için özel hazırlanan kapak çizimi,
Metin içi desenler,
Karakterler hakkında ayrıntılı bilgiler,
Metne yönelik oluşturulan sözlükle.


Çocuk edebiyatının en bilinen ve sevilen kahramanlarından Heidi’nin maceraları “çocuklar için olduğu kadar çocukları sevenler için de” eşsiz bir yolculuk vaat ediyor.

Heidi, anne ve babasını kaybetmesinin ardından kimsenin sevmediği, huysuzluklarıyla bilinen büyükbabası Alm-Öhi’nin yanına bırakılır. İyi niyetiyle çevresindeki herkesi, Peter’i ve büyükbabasını, Klara’yı ve büyükanneyi büyüler. Alpler’in tertemiz havası, uğuldayan çam ağaçları, yemyeşil otlaklardaki keçiler Heidi’nin aklını başından alır. Bir gün Frankfurt’a, karanlık ve soğuk bu şehre gitmek zorunda kaldığında hiçbir şey eskisi gibi olmaz. Bakalım Heidi o güzel günlere, çok sevdiği doğaya dönebilecek midir?

Karşılaştığı zorlukları bir bir aşan, hayatı neşe içinde yaşamayı başaran Heidi’nin etrafına yaydığı sıcacık sevgi sizi de sarmalayacak.

12 Haziran 1827’de İsviçre’nin Hirzel kasabasında doğdu. 1852’de Bernhard Spyri’yle evlendi. Zürih’e taşındı ve burada romanlar, çocuk kitapları yazdı. Heidi en bilinen kitabıdır. Edebiyatın yanı sıra kendini yardımlaşma çalışmalarına, hayır işlerine adadı. 7 Temmuz 1901’de, Zürih’te hayatını kaybetti.

Kitabın Adı Heidi
ISBN 9789750526398
Yayın No İletişim - 2730
Dizi Çocuk Klasikleri - 7
Alan Klasik Dünya Edebiyatı, Çocuk Edebiyat
Sayfa 392 sayfa
En 115 mm
Boy 185 mm
Ağırlık 280 gr
Perakende Satış Fiyatı 150,00 TL
Baskı 1. baskı - Şubat 2019
Yazar Johanna Spyri
Çeviren Devrim E. Alkış
Yayına Hazırlayan Necdet Dümelli
Kitap Tasarımı Suat Aysu
Kapak Seda Mit
Kapak İllüstrasyonu Seda Mit
İç İllüstrasyonlar Maria L. Kirk
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Nebiye Çavuş
Baskı Sena Ofset
Cilt Güven Mücellit
Çocuk Klasikleri Seti
Hem çocuk klasiklerini ilk kez ya da yeni baştan okumak isteyen çocuklar, hem de bu kitapların zevkine bir kez daha varmak isteyen yetişkinler için eşsiz bir kaynak, İletişim Çocuk Klasikleri.