Edmondo de Amicis’in ünlü romanı Çocuk Kalbi’nde, öğrenci Enrico’nun gözünden bir toplumun birbirinden farklı hayatlar yaşayan insanları anlatılıyor.

Edmondo de Amicis’in ünlü romanı Çocuk Kalbi’nde, öğrenci Enrico’nun gözünden bir toplumun birbirinden farklı hayatlar yaşayan insanları anlatılıyor.

Üçüncü sınıfa giden Enrico, arkadaşlarıyla birlikte atıldığı maceraları günlüğüne not etmeye başlar: çalışkanlığıyla tanınan Derossi, önüne gelene zulmeden Nobis, herkese armağanlar dağıtan Garoffi ve yaramaz Franti… Bir yanda hastalıklar, zor dersler ve ağır işler; diğer yanda cambazların numaralarını gösterdiği karnavallar, kırlardaki güzel havanın tadına varılan piknikler…

Onlarca dile çevrilip dünyanın dört bir yanında yayımlanan bu kitapta, çocukların iyi niyeti, fedakârlığı ve dürüstlüğü, okuyanları da sarıp sarmalıyor.

21 Ekim 1846’da Oneglia, Sardinya’da doğdu. Okula Torino’da başladı. Sonra askerî okula yazılıp subay oldu. Askerlikle ilgili bir dergiye yazılar yazdı ve ardından, ordudan ayrılıp kendini tamamen yazı işlerine verdi. Ünlenmesini sağlayan romanı Çocuk Kalbi 1886’da yayımlandı. 11 Mart 1908’de hayatını kaybetti.

Kitabın Adı Çocuk Kalbi
ISBN 9789750528705
Yayın No İletişim - 2888
Dizi Çocuk Klasikleri - 14
Alan Çocuk Edebiyat
Sayfa 491 sayfa
En 115 mm
Boy 185 mm
Baskı 1. baskı - Mart 2020
Yazar Edmondo de Amicis
Çeviren Ümit Edeş
Yayına Hazırlayan Necdet Dümelli
Kitap tasarımı Suat Aysu
İllustrasyon Seda Mit
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Alper Zorlu
Baskı Sena Ofset
Cilt Güven Mücellit
Çocuk Klasikleri Seti
Hem çocuk klasiklerini ilk kez ya da yeni baştan okumak isteyen çocuklar, hem de bu kitapların zevkine bir kez daha varmak isteyen yetişkinler için eşsiz bir kaynak, İletişim Çocuk Klasikleri.