Ağustosböceği ile Karınca
Seçme Masallar

Ağustosböceği ile Karınca, masal denince hemen akla gelen birkaç isimden biri olan Ezop’un eşsiz masallarından oluşan bir derleme. Bütün bir yaz boyunca yan gelip yattığı için kışın aç kalan ağustosböceği, tavşanla girdiği yarışta yavaş yavaş ama durmaksızın koşup tavşanı geçen kaplumbağa, kurnazlığıyla diğer hayvanları hep kandırabileceğini zanneden tilki…

Kitap için özel hazırlanan kapak çizimi,
Metin içi desenler,
Karakterler hakkında ayrıntılı bilgiler,
Metne yönelik oluşturulan sözlükle.


Ağustosböceği ile Karınca, masal denince hemen akla gelen birkaç isimden biri olan Ezop’un eşsiz masallarından oluşan bir derleme. Bütün bir yaz boyunca yan gelip yattığı için kışın aç kalan ağustosböceği, tavşanla girdiği yarışta yavaş yavaş ama durmaksızın koşup tavşanı geçen kaplumbağa, kurnazlığıyla diğer hayvanları hep kandırabileceğini zanneden tilki… Kendinden sonra gelen masalcıların ilham kaynağı ve en büyük ustası Ezop, hayvanlar aracılığıyla insanın türlü hallerini ortaya seriyor. Kurnazlık, yalancılık, talihsizlik, açgözlülük ve sahtekârlık gibi kötülüklerin karşısında iyi niyeti, akıllıca davranmayı ve alçakgönüllü olmayı öğütleyen masallar.

Yunan masalcının milattan önce 6. yüzyılda yaşadığı varsayılır. Trakya’da doğmuş, Samos’ta köle olarak yaşamış ve azat edilince Delphi’ye göçmüştür. Ona atfedilen ve bugün Ezop Masalları olarak bilinen masallar birçok farklı kişi tarafından derlenmiş ve başka masalcılara ilham kaynağı olmuştur.

Kitabın Adı Ağustosböceği ile Karınca
Alt Başlık Seçme Masallar
ISBN 9789750529269
Yayın No İletişim - 2903
Dizi Çocuk Klasikleri - 16
Alan Klasik Dünya Edebiyatı, Çocuk Edebiyat
Sayfa 252 sayfa
En 115 mm
Boy 185 mm
Perakende Satış Fiyatı 100,00 TL
Baskı 1. baskı - Temmuz 2020
Yazar Ezop
Çeviren Ekrem Emre Sezer
Yayına Hazırlayan Necdet Dümelli
Kitap Tasarımı Suat Aysu
Kapak Seda Mit
İç İllüstrasyonlar Seda Mit
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Nebiye Çavuş
Baskı Sena Ofset
Cilt Güven Mücellit
Çocuk Klasikleri Seti
Hem çocuk klasiklerini ilk kez ya da yeni baştan okumak isteyen çocuklar, hem de bu kitapların zevkine bir kez daha varmak isteyen yetişkinler için eşsiz bir kaynak, İletişim Çocuk Klasikleri.