Morgue Sokağı Cinayeti
Seçme Öyküler

Korku, gerilim ve polisiye türlerinin büyük ustası Edgar Allan Poe’nun yazdığı ve kendi yazarlık serüvenini eksiksiz biçimde temsil eden sekiz muhteşem öykü.

Eserin özgün basımından görseller,
Kitap için özel hazırlanan kapak çizimi,
Metin içi desenler,
Karakterler hakkında ayrıntılı bilgiler,
Metne yönelik oluşturulan sözlükle.


Korku, gerilim ve polisiye türlerinin büyük ustası Edgar Allan Poe’nun yazdığı ve kendi yazarlık serüvenini eksiksiz biçimde temsil eden sekiz muhteşem öykü.

Morgue Sokağı Cinayeti – Seçme Öyküler’i okurken yazarın etkileyici üslubu sayesinde kendinizi birer öykü karakteri gibi hissedeceksiniz. Dev deniz burgacı Maelström’e sürüklenip dünyanın her iki kutbundaki deliklere dalacak, C. August Dupin’le birlikte Morgue Sokağı’ndaki cinayeti çözerken Bin İkinci Gece Masalı’nda Gemici Sindbat’ın hikâyesini bir de Şehrazat’ın ağzından dinleyeceksiniz. Poe’nun öyküleri dehşetli olayları, tuhaf karakterleri ve esrarengiz durumlarıyla okuyuculara olağanüstü bir karnaval yaşatan türden…

19 Ocak 1809’da Amerika’nın Boston kentinde doğdu. 1816’da Chelsea’de bir yatılı okula, 1818’de ise daha sonra “William Wilson” öyküsündeki okula esin kaynağı olacak, Stoke Newington’daki Manor House School’a yatılı olarak yazıldı. 1826’nın Şubat ayında Virginia Üniversitesi’nde Klasik ve Modern Diller bölümüne girdi. İlk şiir kitabı olan Tamerlane and Other Poems’i (Timurlenk ve Diğer Şiirler) yayımladı. Edebiyat yarışmalarında birincilikler aldı. Editörlük yaptı. 16 Mayıs 1836’da Virginia Clemm ile evlendi. “Arthur Gordon Pym’in Öyküsü”, “Oval Portre”, “Kızıl Ölümün Maskesi”, “Altın Böcek” gibi ünlü öyküleri dergilerde yayımlandı. 3 Ekim günü bilinci yarı kapalı bir halde bulundu. 7 Ekim 1849’da öldü.

Kitabın Adı Morgue Sokağı Cinayeti
Alt Başlık Seçme Öyküler
ISBN 9789750525322
Yayın No İletişim - 2695
Dizi Çocuk Klasikleri - 4
Alan Klasik Dünya Edebiyatı, Çocuk Edebiyat
Sayfa 228 sayfa
En 115 mm
Boy 185 mm
Ağırlık 169 gr
Perakende Satış Fiyatı 95,00 TL
Baskı 2. baskı - Mayıs 2020 (1. baskı - Kasım 2018)
Yazar Edgar Allan Poe
Çeviren Hasan Fehmi Nemli
Yayına Hazırlayan Necdet Dümelli
Kitap Tasarımı Suat Aysu
Kapak Seda Mit
Kapak İllüstrasyonu Seda Mit
İç İllüstrasyonlar Arthur Rackham
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Onat Özlü
Baskı Sena Ofset
Cilt Güven Mücellit
Çocuk Klasikleri Seti
Hem çocuk klasiklerini ilk kez ya da yeni baştan okumak isteyen çocuklar, hem de bu kitapların zevkine bir kez daha varmak isteyen yetişkinler için eşsiz bir kaynak, İletişim Çocuk Klasikleri.