Robin Hood

Howard Pyle’ın kaleminden, zenginden alıp yoksula dağıtmasıyla ün kazanan halk kahramanı Robin Hood’un kâh eğlenceli, kâh tehlikeli maceraları.

Tam metin çeviri,
Eserin özgün basımından görseller,
Kitap için özel hazırlanan kapak çizimi,
Metin içi desenler,
Karakterler hakkında ayrıntılı bilgiler,
Metne yönelik oluşturulan sözlükle.


Howard Pyle’ın kaleminden, zenginden alıp yoksula dağıtmasıyla ün kazanan halk kahramanı Robin Hood’un kâh eğlenceli, kâh tehlikeli maceraları.

Kendisine saldıran bir ormancıyı kazara öldüren Robin Hood kanun kaçağı olarak yaşamaya başlar. Etrafına yavaş yavaş toplanan adamlarla birlikte bir çete oluşturur. Bir yanda gaddar Nottingham Valisi, gözü dönmüş kral ve pahalı cüppeler içindeki rahipler; diğer yanda Sherwood Ormanı’nın derinliklerinde yaşayan, insanlara iyilik yapmak için maceradan maceraya koşturan Robin Hood ve onun şen adamları.

Çetin okçuluk müsabakalarında, çayırlardaki koşuşturmacalarda, çevik adamlarla tutuşulan değnek ve kılıç dövüşlerinde bakalım kazanan kim olacak?

5 Mart 1853’te Amerika Birleşik Devletleri’nde, Delaware’de doğdu. Çocukluğunda özel yazı ve çizi dersleri aldı. Ardından Philadelphia’daki bir sanat okuluna gitti. 1876’dan itibaren çizimleri dergilerde yayımlanmaya başladı. Robin Hood ve Kral Arthur gibi ünlü kahramanların hikâyelerini yazdı ve bunları resimledi. 1910’da ailesiyle birlikte İtalya’ya taşındı ve 1911’de burada hayatını kaybetti.

Kitabın Adı Robin Hood
ISBN 9789750529207
Yayın No İletişim - 2898
Dizi Çocuk Klasikleri - 15
Alan Klasik Dünya Edebiyatı, Çocuk Edebiyat
Sayfa 491 sayfa
En 115 mm
Boy 185 mm
Perakende Satış Fiyatı 170,00 TL
Baskı 1. baskı - Haziran 2020
Yazar Howard Pyle
Çeviren Murat Başekim
Yayına Hazırlayan Necdet Dümelli
Kitap Tasarımı Suat Aysu
Kapak Seda Mit
Kapak İllüstrasyonu Seda Mit
İç İllüstrasyonlar Howard Pyle
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Büşra Bakan
Baskı Sena Ofset
Cilt Güven Mücellit
Çocuk Klasikleri Seti
Hem çocuk klasiklerini ilk kez ya da yeni baştan okumak isteyen çocuklar, hem de bu kitapların zevkine bir kez daha varmak isteyen yetişkinler için eşsiz bir kaynak, İletişim Çocuk Klasikleri.