Mark Twain, Tom Canty ile Edward Tudor’un bir anda birbiriyle kesişen ve karmaşıklaşan serüvenlerini anlatıyor ünlü romanı Prens ile Dilenci’de.

Mark Twain, Tom Canty ile Edward Tudor’un bir anda birbiriyle kesişen ve karmaşıklaşan serüvenlerini anlatıyor ünlü romanı Prens ile Dilenci’de.

Londra’nın iki ayrı ucunda, aynı gün, kaderlerinin birbirinden çok farklı olması beklenen iki çocuk doğar. Bir uçta, Viransaray adlı semtte dilencilik yapmak zorunda kalan, tek odalı evinde kalabalık ailesiyle yaşayan, yırtık pırtık giyseleri içinde Tom Canty; diğer uçta, kraliyet sarayında emrindeki onlarca uşağıyla lüks içinde yaşayan, bir dediği iki edilmeyen, kürkler içindeki veliaht prens Edward Tudor…

Bir karışıklık sonucunda yer değiştiren bu ikili, acaba engelleri aşıp eski hayatlarına dönebilecekler mi?

30 Kasım 1835’te Amerika’nın Florida kentinde doğdu. Asıl adı Samuel Langhorne Clemens’tir. Küçük yaşta babasını kaybedince matbaada dizgicilik, gazetede muhabirlik, gemi kaptanlığı gibi işler yaptı. Ünlü romanları Tom Sawyer’ın Maceraları 1876’da, Prens ile Dilenci 1881’de, Huckleberry Finn’in Maceraları 1884’te yayımlandı. 21 Nisan 1910’da Connecticut’ta hayatını kaybetti.

Kitabın Adı Prens ile Dilenci
ISBN 9789750529382
Yayın No İletişim - 2915
Dizi Çocuk Klasikleri - 17
Alan Çocuk Edebiyat
Sayfa 368 sayfa
En 115 mm
Boy 185 mm
Perakende Satış Fiyatı 38,00 TL
Baskı 1. baskı - Ağustos 2020
Yazar Mark Twain
Çeviren Bülent O. Doğan
Yayına Hazırlayan Necdet Dümelli
Kitap tasarımı Suat Aysu
Kapak Seda Mit
İllustrasyon Seda Mit
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Büşra Bakan
Baskı Sena Ofset
Cilt Güven Mücellit
Çocuk Klasikleri Seti
Hem çocuk klasiklerini ilk kez ya da yeni baştan okumak isteyen çocuklar, hem de bu kitapların zevkine bir kez daha varmak isteyen yetişkinler için eşsiz bir kaynak, İletişim Çocuk Klasikleri.