Pollyanna

Eleanor H. Porter, karşılaştığı binbir zorluğa inanılmaz yöntemlerle karşı koyan bir çocuğun ilham veren hikâyesini anlatıyor Pollyanna’da.

Tam metin çeviri,
Kitap için özel hazırlanan kapak çizimi,
Metin içi desenler,
Karakterler hakkında ayrıntılı bilgiler,
Metne yönelik oluşturulan sözlükle.


Eleanor H. Porter, karşılaştığı binbir zorluğa inanılmaz yöntemlerle karşı koyan bir çocuğun ilham veren hikâyesini anlatıyor Pollyanna’da. Bir insanın başına gelebilecek en büyük felaket nedir? Yoksulluk, yalnızlık, ölüm, hastalık... Pollyanna, ilk anda aklınıza gelen felaketlerin tümüyle karşılaşıyor. Ailesini kaybetmesinin ardından, hayattaki tek yakını olan teyzesinin yanına taşınıyor. Burada, “mutluluk oyunu” adını verdiği bir oyun oynayarak azmini ve iyimserliğini koruyor. Pollyanna’nın etrafa saçtığı neşe, yaşadığı evin dört duvarı arasında kalmıyor, önce tüm kasaba sakinlerine, ardından da bu kitap sayesinde dünyaya yayılıyor.

1868’de ABD’nin New Hampshire kentinde doğdu. New England Konservatuvarı’nda müzik eğitimi aldı. Ardından hikâyeler ve romanlar yazdı. İlk romanı Cross Currents [Ters Akıntılar] 1907’de, ünlenmesini sağlayan Pollyanna 1913’te ve Küçük Kemancı 1916’da yayımlandı. 1920’de Massachusetts’te hayatını kaybetti.

Kitabın Adı Pollyanna
ISBN 9789750525568
Yayın No İletişim - 2708
Dizi Çocuk Klasikleri - 5
Alan Klasik Dünya Edebiyatı, Çocuk Edebiyat
Sayfa 315 sayfa
En 115 mm
Boy 185 mm
Ağırlık 228 gr
Perakende Satış Fiyatı 120,00 TL
Baskı 2. baskı - Nisan 2022 (1. baskı - Aralık 2018)
Yazar Eleanor H. Porter
Çeviren Handegül Demirhan
Yayına Hazırlayan Necdet Dümelli
Kitap Tasarımı Suat Aysu
Kapak Seda Mit
Kapak İllüstrasyonu Seda Mit
İç İllüstrasyonlar Seda Mit
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Güneş Akkor
Baskı Sena Ofset
Cilt Güven Mücellit
Çocuk Klasikleri Seti
Hem çocuk klasiklerini ilk kez ya da yeni baştan okumak isteyen çocuklar, hem de bu kitapların zevkine bir kez daha varmak isteyen yetişkinler için eşsiz bir kaynak, İletişim Çocuk Klasikleri.