Felaket Henry'nin Perili Evi

Felaket Henry bu macerasında perilerle “oynamaya” kalkıyor. “Peri mi? Ne perisi? Ben periden korkmam ki!..” Zevkle okunan, hınzır Henry perilerle başa çıkmaya çalışırken yine eğlenceli bir hikâyeyle çocukların karşısına çıkıyor.

Felaket Henry bu macerasında perilerle “oynamaya” kalkıyor. “Peri mi? Ne perisi? Ben periden korkmam ki!..” Zevkle okunan, hınzır Henry perilerle başa çıkmaya çalışırken yine eğlenceli bir hikâyeyle çocukların karşısına çıkıyor…

St Louis, Missouri’de doğdu. Çocukluk yıllarını Kaliforniya’da geçirdikten sonra Yale ve Oxford üniversitelerinde Ortaçağ tarihi üzerine eğitim aldı. Sunday Times, Guardian, Telegraph, Mail on Sunday, Vogue gibi gazete ve dergilerde serbest gazeteci olarak çalıştı. 1989’dan itibaren tüm zamanını çocuk kitapları yazmaya ayırdı ve bugüne kadar elliyi aşkın kitap kaleme aldı. Simon 2008’de Felaket Henry ve Karadamı Yeti ile Galaxy British Book Awards En İyi Çocuk Kitabı Ödülü’nü aldı. Felaket Henry dizisi, dünya çapında 24 ülkede yayımlandı ve toplam 15 milyon adet sattı. Aynı zamanda çizgi film dizisine ve sinema filmine uyarlandı. Simon’un diğer kitaplarından bazıları şunlardır: Tepetaklak Ailesi, Güveçte Külkedisi Pişirmenin Püf Noktaları, Anne Baba Dükkânı, Potter Amca’nın Çiftliği, Bizim Çete.

Kitabın Adı Felaket Henry'nin Perili Evi
Orijinal Adı Horrid Henry's Haunted House
ISBN 9789750502774
Yayın No İletişim - 1036
Dizi Çocuk Kitapları - 9
Alan Çocuk Edebiyat
Sayfa 87 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 89 gr
Perakende Satış Fiyatı 36,00 TL
Baskı 9. baskı - Haziran 2015 (1. baskı - Kasım 2004)
Yazar Francesca Simon
Dizi Editörü Bahar Siber
Editör Aksu Bora
Kapak Suat Aysu
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Bahri Özcan
İllustrasyon Tony Ross
Çeviren Seda Aroymak, Oğuz Aroymak
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset