Miguel

Miguel evsizlere, yalnızlara, ailesinden uzak olanlara, yani kısaca “herkes kadar şanslı olmayanlar”a odaklanıyor. Yazar Alfredo Gómez Cerdá, okuru başkalarını anlamaya ve hayatı onların gözünden görmeye çağırıyor.

Miguel’in herkesinki gibi, sıradan bir hayatı vardı: Okul sonrası arkadaşlarıyla spor sahasında buluşup maç yapıyor, akşamları televizyon seyrediyor ya da video oyunu oynuyor, hafta sonlarıysa anne babasıyla alışveriş merkezinde zaman geçiriyordu. Bu pek rahat ve keyifli rutin, bir pazar günü alışveriş merkezinin otoparkında tanıştığı evsiz bir adam yüzünden tepetaklak olur. Miguel beline kadar çöp bidonuna girmiş, içini karıştıran bu tuhaf adamdan başta biraz çekinir. Ne de olsa anne babası onu her fırsatta sokakta karşılaştığı yabancılarla, hele de böyle sıra dışı kişilerle konuşmaması konusunda uyarmıştır... Ne var ki bu beyaz sakallı, uzun ve dağınık saçlı adamın tuhaf bir çekiciliği vardır ve Miguel kendisini ona yakınlaşmaktan alıkoyamaz. Umursamaz tavırlı ihtiyar, birden kitaplardan, şiir okumayı ne kadar sevdiğinden söz etmeye başlar...

Miguel evsizlere, yalnızlara, ailesinden uzak olanlara, yani kısaca “herkes kadar şanslı olmayanlar”a odaklanıyor. Yazar Alfredo Gómez Cerdá, okuru başkalarını anlamaya ve hayatı onların gözünden görmeye çağırıyor.

 

1951 doğumlu, İspanyol çocuk edebiyatı yazarı.

Kitabın Adı Miguel
Orijinal Adı Cuando Miguel no fue Miguel
ISBN 9789750511325
Yayın No İletişim - 1831
Dizi Çocuk Kitapları - 108
Alan Çocuk Edebiyat
Sayfa 128 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 128 gr
Perakende Satış Fiyatı 125,00 TL
Baskı 10. baskı - Temmuz 2023 (1. baskı - Ocak 2013)
Yazar Alfredo Gómez Cerdá
Çeviren Saliha Nilüfer
Çizer Javier Zabala
Editör Bahar Siber, Özgün Forta
Kapak Suat Aysu
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Güneş Akkor
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset