Harika Bir Uçurtma!

Tülin Kozikoğlu’ndan arzular ve ihtiyaçlar, alışveriş ve tüketim alışkanlıkları üzerine yine muziplik ve kahkaha dolu bir hikâye.

Peri, annesiyle çarşıya çıkarken bu kadar sürprizli bir gün geçireceğini hayal bile edemezdi. Oyuncakçı dükkânının vitrininde o güzelim uçurtmayı görünce âdeta büyülenmiş gibi oldu... Evde kırmızı, mavi, yeşil, sarı, hatta mor, turuncu ve pembe renkte bir sürü uçurtması vardı ama bu bambaşkaydı… Rengârenkti, harikaydı, gökkuşağına benziyordu… Peri’nin, ne olursa olsun annesini ikna edip bu uçurtmayı satın alması gerekiyordu. Belki sihirli değneğinden de biraz yardım isteyebilirdi...

Tülin Kozikoğlu’ndan arzular ve ihtiyaçlar, alışveriş ve tüketim alışkanlıkları üzerine yine muziplik ve kahkaha dolu bir hikâye.

1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra ABD’de Duquesne Üniversitesi’nde İşletme Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Çimento ve demir-çelik gibi “ağır” sanayilerde çalıştıktan sonra, kızının doğumuyla birlikte çocuk edebiyatının “hafif” sularına yelken açtı. İlk kitapları (Lili ve Yedi Çocuğu, İletişim) 2010 yılında yayımlanan Kozikoğlu, ayrıca 2011 yılından bu yana okuma ve yazmayı ödev olmaktan çıkarıp oyuna dönüştürdüğü “Keyifle Okuyorum-Özenle Yazıyorum” isimli atölyesinde ilköğretim seviyesindeki çocuklara yaratıcı yazı çalışmaları yaptırıyor ve öğretmenlere yönelik “Çocuklara Yaratıcı Yazı Nasıl Öğretilir?” isimli eğitimi veriyor.

1982’de Isparta'da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Tasarım, çizim ve enstalasyon gibi farklı alanlarda çalışmalarını sürdürüyor.

Kitabın Adı Harika Bir Uçurtma!
ISBN 9789750527517
Yayın No İletişim - 2834
Dizi Çocuk Kitapları - 143
Alan Çocuk Edebiyat
Sayfa 48 sayfa
En 220 mm
Boy 220 mm
Perakende Satış Fiyatı 250,00 TL
Baskı 2. baskı - Eylül 2021 (1. baskı - Kasım 2019)
Yazar Tülin Kozikoğlu
Resimleyen Serkan Aka
Editör Bahar Siber
Uygulama Suat Aysu
Düzelti Bahri Özcan
Baskı Sena Ofset
Cilt Güven Mücellit
Tülin Kozikoğlu Kitapları Seti
Tülin Kozikoğlu’ndan her ilkokul çocuğunun kütüphanesinde bulunması gereken, bilgiyle eğlenceyi buluşturan üç kitaplık bir set: Mıstık, Seni Anlamıyoruz!, Pes Etmek Yok!, Harika Bir Uçurtma. Özenli metin ve çizimleriyle okurla samimi bir bağ kurmayı başaran ve miniklerin hem kalbinde hem aklında derin iz bırakan eserler.