Ay Tutulması

Gün ile Gece, kaybolan Ay’ı bulup gökyüzündeki yerine koymak için bir araya gelirler. Tadına doyulmaz bir beraberliğin başlangıcıdır bu. Ama ne yazık ki, birbirlerine zıt doğaları onları ayırmak için pusudadır. Ne de olsa biri varken diğeri olmuyordur, beriki varken de öteki... Gün ile Gece bir arada kalmanın yolunu bulmayı başarabilecekler mi?

Gün, penceresinden gökyüzüne bakmış.

Bakmış ki ne görsün!

Ay, yerini terk etmiş düşüyormuş.

Şaşkın Dünya’da herkes derin bir uykudaymış.

Ay’ın düştüğünü gören kimse olmamış.

Aynı akşam

Gece, uykusundan uyandığında,

Ay’ın yerinde kocaman bir boşluk görmüş.

Gün ile Gece, kaybolan Ay’ı bulup gökyüzündeki yerine koymak için bir araya gelirler. Tadına doyulmaz bir beraberliğin başlangıcıdır bu. Ama ne yazık ki, birbirlerine zıt doğaları onları ayırmak için pusudadır. Ne de olsa biri varken diğeri olmuyordur, beriki varken de öteki... Gün ile Gece bir arada kalmanın yolunu bulmayı başarabilecekler mi?

Saflıkla sarmalanmış, minik bir aşk hikâyesi...

1982’de doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim Bölümü mezunu. Konferans tercümanlığı yapıyor. Pisi’ce Düşler adlı ilk kitabı 1999’da, Serkan Aka ile birlikte yazdıkları Ay Tutulması 2012’de, Bir Sonbahar Hikayesi 2020'de yayımlandı. Resimli çocuk kitaplarını, çillerini ve kedileri seviyor.

 

1982’de Isparta'da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Tasarım, çizim ve enstalasyon gibi farklı alanlarda çalışmalarını sürdürüyor.

1982’de Isparta'da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Tasarım, çizim ve enstalasyon gibi farklı alanlarda çalışmalarını sürdürüyor.

Kitabın Adı Ay Tutulması
ISBN 9789750510281
Yayın No İletişim - 1734
Dizi Çocuk Kitapları - 95
Alan Çocuk Edebiyat
Sayfa 40 sayfa
En 150 mm
Boy 240 mm
Ağırlık 163 gr
Perakende Satış Fiyatı 200,00 TL
Baskı 6. baskı - Ağustos 2023 (1. baskı - Nisan 2012)
Yazar Ayşe Pınar Köprücü, Serkan Aka
Resimleyen Serkan Aka
Editör Bahar Siber
Uygulama Suat Aysu
Kapak Suat Aysu
Düzelti Bahri Özcan
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset