Pes Etmek Yok!

Okula başlamak ve okuma yazma öğrenmek, başta herkes için biraz zordur. Hele aklı sevgili elma ağacında kalan Ela için sınıfta oturup harfleri öğrenmek hepten zor ve sıkıcıydı.

Okula başlamak ve okuma yazma öğrenmek, başta herkes için biraz zordur. Hele aklı sevgili elma ağacında kalan Ela için sınıfta oturup harfleri öğrenmek hepten zor ve sıkıcıydı.

1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra ABD’de Duquesne Üniversitesi’nde İşletme Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Çimento ve demir-çelik gibi “ağır” sanayilerde çalıştıktan sonra, kızının doğumuyla birlikte çocuk edebiyatının “hafif” sularına yelken açtı. İlk kitapları (Lili ve Yedi Çocuğu, İletişim) 2010 yılında yayımlanan Kozikoğlu, ayrıca 2011 yılından bu yana okuma ve yazmayı ödev olmaktan çıkarıp oyuna dönüştürdüğü “Keyifle Okuyorum-Özenle Yazıyorum” isimli atölyesinde ilköğretim seviyesindeki çocuklara yaratıcı yazı çalışmaları yaptırıyor ve öğretmenlere yönelik “Çocuklara Yaratıcı Yazı Nasıl Öğretilir?” isimli eğitimi veriyor.

Kitabın Adı Pes Etmek Yok!
Orijinal Adı Pes Etmek Yok!
ISBN 9789750526633
Yayın No İletişim - 2753
Dizi Çocuk Kitapları - 140
Alan Çocuk Edebiyat
Sayfa 52 sayfa
En 215 mm
Boy 260 mm
Ağırlık 283 gr
Perakende Satış Fiyatı 250,00 TL
Baskı 4. baskı - Şubat 2024 (1. baskı - Nisan 2019)
Yazar Tülin Kozikoğlu
Çizer Huban Korman
Editör Bahar Siber
Kapak Suat Aysu
Uygulama Suat Aysu
Baskı Sena Ofset
Cilt Güven Mücellit
Tülin Kozikoğlu Kitapları Seti
Tülin Kozikoğlu’ndan her ilkokul çocuğunun kütüphanesinde bulunması gereken, bilgiyle eğlenceyi buluşturan üç kitaplık bir set: Mıstık, Seni Anlamıyoruz!, Pes Etmek Yok!, Harika Bir Uçurtma. Özenli metin ve çizimleriyle okurla samimi bir bağ kurmayı başaran ve miniklerin hem kalbinde hem aklında derin iz bırakan eserler.