Ö.T.E.K.İ.
(Gizli Topluluk)

Franz oldukça normal bir çocukken, tek gözüne takmak zorunda kaldığı bir bantla bütün hayatı değişir. Okul bahçesinin kuytu köşelerinde, o güne kadar hiç fark etmediği çocuklarla tanışır: Kablolu Lepiska Blume, Köstebek Jacob, Kule Emily, Üç Kalibre Holger ve diğerleri. Gizli bir topluluk oluşturan bu çocuklar, Ö.T.E.K.İ. adını verdikleri örgütü kurarlar.

Franz oldukça normal bir çocukken, tek gözüne takmak zorunda kaldığı bir bantla bütün hayatı değişir. Okul bahçesinin kuytu köşelerinde, o güne kadar hiç fark etmediği çocuklarla tanışır: Kablolu Lepiska Blume, Köstebek Jacob, Kule Emily, Üç Kalibre Holger ve diğerleri. Gizli bir topluluk oluşturan bu çocuklar, Ö.T.E.K.İ. adını verdikleri örgütü kurarlar. O günden sonra, Mortgöz diye alay edilen Franz, Kobra Göz’e dönüşür! Farklılıklarıyla birbirlerine yaklaşan bu benzersiz çocuklar, artık hiç “normal”e dönmek istemeyeceklerdir.

 

1981 Madrid doğumlu. Madrid Otonom Üniversitesi'nde İngiliz Filolojisi okuyan yazar, halen dramaturgluk yapıyor. İlk ödülünü "Mi pez, mi pez imaginario y yo" ("Balığım, Hayalî Balığım ve Ben") adlı öyküsüyle aldı. Serse ve Sedna adlı iki kedisiyle yaşıyor. Ö.T.E.K.İ. (Gizli Topluluk) adlı kitabı İletişim Yayınları tarafından yayımlanmıştır.
Kitabın Adı Ö.T.E.K.İ.
Alt Başlık (Gizli Topluluk)
Orijinal Adı Los O.T.R.O.S.
ISBN 9789750510694
Yayın No İletişim - 1770
Dizi Çocuk Kitapları - 99
Alan Çocuk Edebiyat
Sayfa 104 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 920 gr
Perakende Satış Fiyatı 105,00 TL
Baskı 11. baskı - Aralık 2022 (1. baskı - Temmuz 2012)
Yazar Pedro Mañas
Çizer Javier Vázquez
Çeviren Saliha Nilüfer
Editör Bahar Siber, Melis Oflas
Kapak Suat Aysu
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Bahri Özcan
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset