Süper Kahramanlar Yüksekten Korkmaz

İkinci sınıfa giden Maurice, doğaüstü güçleri olan bir süper kahramandır. Her fırsatta çevresindekilerin yardımına koşup onları zor durumlardan kurtarır. Ama süper kahramanların bile zayıf bir noktası vardır. Maurice’in zayıf noktası, sınıf arkadaşı güzeller güzeli Juliette’tir, onunla ne zaman karşılaşsa süper güçlerini kaybeder ve sıradan bir çocuğa dönüşür.

İkinci sınıfa giden Maurice, doğaüstü güçleri olan bir süper kahramandır. Her fırsatta çevresindekilerin yardımına koşup onları zor durumlardan kurtarır. Ama süper kahramanların bile zayıf bir noktası vardır. Maurice’in zayıf noktası, sınıf arkadaşı güzeller güzeli Juliette’tir, onunla ne zaman karşılaşsa süper güçlerini kaybeder ve sıradan bir çocuğa dönüşür...

Colas Gutman güçlü bir mizah duygusuyla, sıradan gibi görünen bir süper kahramanın macera dolu hayatını anlatıyor.

 

1972'de Paris'te doğdu. Dramaturji eğitimi aldıktan sonra bir süre tiyatro yönetmenliği yaptı. 2006'dan itibaren kitap yazmaya başladı ve bugüne kadar ondan fazla çocuk kitabı yazdı. L'enfant (Çocuk) adlı kitabıyla 2012'de Sorcieres Ödülü'nü aldı. Yazarın Süper Kahramanlar Yüksekten Korkmaz (2012) adlı kitabı daha önce İletişim Çocuk Kitapları Dizisi'nden yayımlanmıştır.

Kitabın Adı Süper Kahramanlar Yüksekten Korkmaz
Orijinal Adı Les super-héros n’ont pas le vertige
ISBN 9789750510304
Yayın No İletişim - 1736
Dizi Çocuk Kitapları - 96
Alan Çocuk Edebiyat
Sayfa 79 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 74 gr
Perakende Satış Fiyatı 90,00 TL
Baskı 2. baskı - Ağustos 2020 (1. baskı - Nisan 2012)
Yazar Colas Gutman
Çeviren Tuvana Gülcan
Editör Bahar Siber
Kapak Suat Aysu
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Burcu Tunakan
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset