Rose

Rose yeni okuluna başlayacağı gün çok heyecanlıydı. Yepyeni ve tertemiz bir başlangıcın hayalini kuruyordu. Konuşma bozukluğu sebebiyle üst üste okul değiştirmek zorunda kalmıştı ve burada kalıcı olmak istiyordu. Hata yapmamalıydı.

Rose yeni okuluna başlayacağı gün çok heyecanlıydı. Yepyeni ve tertemiz bir başlangıcın hayalini kuruyordu. Konuşma bozukluğu sebebiyle üst üste okul değiştirmek zorunda kalmıştı ve burada kalıcı olmak istiyordu. Hata yapmamalıydı. 

Okula yürürken, yol boyunca kendini sınıf arkadaşlarına tanıtacağı sözleri tekrarlayıp durdu: “Günaydın, benim adım Rose ve okulda yeniyim.” 

Dakikalar sonra, yeni öğretmeni Bay Molimar onu kürsüye çağırdığında, Rose ezberini sunmaya hazırdı. Bir seferde çabucak söyleyiverdi: “Günparlak, okulda gıcır gıcırım ve öndeki adım Rose.” 

Eyvah eyvah. Rose da bundan korkuyordu... 

Özgüven, dayanışma ve iletişim kurma üzerine içinizi ısıtacak bir hikâye.

 

1972'de Paris'te doğdu. Dramaturji eğitimi aldıktan sonra bir süre tiyatro yönetmenliği yaptı. 2006'dan itibaren kitap yazmaya başladı ve bugüne kadar ondan fazla çocuk kitabı yazdı. L'enfant (Çocuk) adlı kitabıyla 2012'de Sorcieres Ödülü'nü aldı. Yazarın Süper Kahramanlar Yüksekten Korkmaz (2012) adlı kitabı daha önce İletişim Çocuk Kitapları Dizisi'nden yayımlanmıştır.

Kitabın Adı Rose
Orijinal Adı Rose
ISBN 9789750510939
Kapak Çizim: Dorothée de Monfreid
Yayın No İletişim - 1796
Dizi Çocuk Kitapları - 101
Alan Çocuk Edebiyat
Sayfa 76 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 730 gr
Perakende Satış Fiyatı 90,00 TL
Baskı 5. baskı - Haziran 2023 (1. baskı - Eylül 2012)
Yazar Colas Gutman
Çeviren Tuvana Gülcan
Editör Bahar Siber
Kapak Suat Aysu
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Bahri Özcan
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset