Bir Anne Dile!

Bir gün, bu üç çocuk okudukları dergide dünyanın en korkunç annesi yarışmasını görünce, bu yarışmaya başvuruyorlar. Sonra ne mi oluyor? Birkaç gün sonra kapı çalıyor ve her birinin kapısında, Anna Teyze diye biri beliriveriyor. Ve aynı gün, kendi anneleri ortadan kayboluyor.

Her gün şikâyet ettiğiniz anneniz, bir gün aniden her istediğinizi tam istediğiniz gibi yapan birisine dönüşebilir mi? Bruno boks yapmak istiyor. Ama annesi onun dünyanın en büyük piyanisti olacağına inanmış. Sofia biraz dikkat çekmek istiyor. Ama annesinin işi başından aşkın ve gözü de kardeşi Niklas’tan başkasını görmüyor. Emily ise annesinin bitmez tükenmez sakarlıklarından yorulmuş; onun arkasını toplamak yerine biraz kendi çocukluğunu yaşamak istiyor.

Bir gün, bu üç çocuk okudukları dergide dünyanın en korkunç annesi yarışmasını görünce, bu yarışmaya başvuruyorlar. Sonra ne mi oluyor? Birkaç gün sonra kapı çalıyor ve her birinin kapısında, Anna Teyze diye biri beliriveriyor. Ve aynı gün, kendi anneleri ortadan kayboluyor. Annelerin yerine geçen Anna Teyzelerin her ne kadar tuhaf davranışları olsa da, çocuklar ne istiyorsa, onu en mükemmel şekilde yapıyorlar. Adeta programlanmış birer robot gibi!

Peki annelere ne oluyor?

Onlar bir adada. Yarışmaya katılan başka çocukların anneleriyle birlikte, gözden uzak bir yerde, özel bir okulda buluyorlar kendilerini. Ve macera başlıyor!..

 

1954’te Berlin’de doğdu. Felsefe, Alman ve Romen dilleri ve edebiyatı üzerine üniversite eğitimi aldı. Kısa bir süre lise öğretmenliği yaptı. Daha sonra yardımcı yönetmen, gazeteci ve radyo yapımcısı olarak çalıştı. 1987’den beri çocuklar için hikâyeler, radyo ve tiyatro oyunları yazıyor, çeviriler yapıyor. İmdat, Öğretmenim Küçüldü (İletişim, 2010) adlı kitabı filme uyarlandı ve büyük başarı kazandı. İletişim’den yayımlanan diğer kitapları şunlardır: Bir Anne Dile! (2012), Tatilin Son Günü (2012).

Kitabın Adı Bir Anne Dile!
Orijinal Adı Die Schrecklichsten Mütter der Welt
ISBN 9789750511240
Kapak Görseli Isabel Kreitz
Yayın No İletişim - 1822
Dizi Çocuk Kitapları - 107
Alan Çocuk Edebiyat
Sayfa 261 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 220 gr
Perakende Satış Fiyatı 150,00 TL
Baskı 4. baskı - Aralık 2019 (1. baskı - Aralık 2012)
Yazar Sabine Ludwig
Çeviren Tuvana Gülcan
Kapak Suat Aysu
Kapak Resmi Isabel Kreitz
Uygulama Nurgül Şimşek
Düzelti Melis Oflas
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset