Tatilin Son Günü

Tatilin son günü gelip çatmıştı! 11 yaşındaki Freddy, koca yaz tatilinin göz açıp kapayıncaya kadar geçip gidivermesi karşısında şaşkındı. Önünde onu bekleyen can sıkıcı işler vardı: Ertesi gün için okul çantasını hazırlayacak, anne babasına karnesini imzalatacak, yatmadan önce banyo yapacaktı. Gece yatağına yattığında, kalbinin en derinlerinden bir dilek tuttu.

"Çalar saatim saat altı buçuğu gösteriyor. Şimdi yeniden uykuya dalmaya değmez. Okul çantam hazır, babam dün karnemi imzaladı, dolayısıyla biraz daha yatakta kalıp keyif yaparken olağan pazartesi sabahı seslerini bekleyebilirim. Yavaş yavaş kaygılanmaya başlıyorum. Bugün herkes uyuya mı kaldı nedir?"

Tatilin son günü gelip çatmıştı! 11 yaşındaki Freddy, koca yaz tatilinin göz açıp kapayıncaya kadar geçip gidivermesi karşısında şaşkındı. Önünde onu bekleyen can sıkıcı işler vardı: Ertesi gün için okul çantasını hazırlayacak, anne babasına karnesini mzalatacak, yatmadan önce banyo yapacaktı. Gece yatağına yattığında, kalbinin en derinlerinden bir dilek tuttu. “Ne olur, yarın pazartesi olmasın,” dedi kendi kendine. Ertesi sabah uyandığında bu imkansız gibi görünen dileği gerçek olmuştu. Freddy yeni bir pazar sabahına uyanmıştı.

1954’te Berlin’de doğdu. Felsefe, Alman ve Romen dilleri ve edebiyatı üzerine üniversite eğitimi aldı. Kısa bir süre lise öğretmenliği yaptı. Daha sonra yardımcı yönetmen, gazeteci ve radyo yapımcısı olarak çalıştı. 1987’den beri çocuklar için hikâyeler, radyo ve tiyatro oyunları yazıyor, çeviriler yapıyor. İmdat, Öğretmenim Küçüldü (İletişim, 2010) adlı kitabı filme uyarlandı ve büyük başarı kazandı. İletişim’den yayımlanan diğer kitapları şunlardır: Bir Anne Dile! (2012), Tatilin Son Günü (2012).

Kitabın Adı Tatilin Son Günü
Orijinal Adı Der 7. Sonntag im August
ISBN 9789750509872
Yayın No İletişim - 1693
Dizi Çocuk Kitapları - 88
Alan Çocuk Edebiyat
Sayfa 199 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 169 gr
Perakende Satış Fiyatı 66,00 TL
Baskı 3. baskı - Ağustos 2017 (1. baskı - Ocak 2012)
Yazar Sabine Ludwig
Çeviren Tuvana Gülcan
Editör Bahar Siber
Kapak Suat Aysu
İllustrasyon Isabel Kreitz
Kapak Resmi Isabel Kreitz
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Burcu Tunakan
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset