Mazi Cenneti 1

Yeraldığı bütün meclislerde sohbetlerin ilgi odağı olan, sıkı sıkıya kavradığı çantasında hep günışığına çıkmamış birtakım belgeler saklayan, memleketimizin “şüera ve üdeba taifesinin” yaşantılarını en ince ayrıntılarına kadar bilen Taha Toros, yaşayan kuşakların sadece isimlerini hatırlayabildiği pek çok özgün simayı esprili diliyle karşımıza getiriyor.
Yeraldığı bütün meclislerde sohbetlerin ilgi odağı olan, sıkı sıkıya kavradığı çantasında hep günışığına çıkmamış birtakım belgeler saklayan, memleketimizin “şüera ve üdeba taifesinin” yaşantılarını en ince ayrıntılarına kadar bilen Taha Toros, yaşayan kuşakların sadece isimlerini hatırlayabildiği pek çok özgün simayı esprili diliyle karşımıza getiriyor. İbnülemin Mahmud Kemal, Leyla Hanım, Midhat Cemal, “Hamid Bey”... ve daha niceleri. Taha Toros’un yazdıkları, “tarihin bir başka yüzü”dür ve her zaman zevkle okunur.
Taha Toros (d. 1912), Türkiye´nin ender biografi uzmanlarındandır. Kendisi de Adanalı olup Ali Münif Bey´in yakını idi. Taha Toros´un son dönem tarihimizle ilgili yayınlanmış 29 kitabı vardır.
Kitabın Adı Mazi Cenneti 1
ISBN 9789754701937
Yayın No İletişim - 159
Dizi Anı - 8
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 272 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 219 gr
Perakende Satış Fiyatı 3,70 TL
Baskı 2. baskı - Ekim 1998 (1. baskı - Haziran 1992)
Yazar Taha Toros
Kapak Ümit Kıvanç
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Seçkin Oktay
Dizgi Maraton Dizgievi
Cilt Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı Şefik Matbaası