Adı Anaydı...

Daha önce yayımladığımız Mahallemizdeki Ermeniler isimli kitabında bir Anadolu kasabasındaki Ermenileri anlatan İsmail Arıkan, bu defa kalemini aynı yıllarda ve aynı yerlerdeki Türklerin hayatlarına çeviriyor.
Daha önce yayımladığımız Mahallemizdeki Ermeniler isimli kitabında bir Anadolu kasabasındaki Ermenileri anlatan İsmail Arıkan, bu defa kalemini aynı yıllarda ve aynı yerlerdeki Türklerin hayatlarına çeviriyor. Somut olarak yaşamış ama aynı zamanda anonimleştirilmiş bir Ananın etrafında anlattığı ve hemen hemen yarım yüzyılı kapsayan zaman diliminde, bir Anadolu kasabasının günlük hayatındaki hem değişeni hem de değişmeyeni izliyoruz. Kazançtan ziyade tutumlulukla yaşanan bir kasabadan çok sıcak insan portreleri. Çok geniş bir insan ilişkileri, günlük yaşam, folklor ve antropoloji hazinesi.
İsmail Arıkan kıtlık yaşanan Birinci Büyük Savaş içinde doğdu. Sivas Lisesi’nin ardından İstanbul Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Sorbonne’da sosyal ekonomi dalında doktora yaptı. 28 yıl kamu görevinde bulundu. Çeşitli dergi ve gazetelerde makaleleri çıktı. İlk kitabı Mahallemizdeki Ermeniler (İletişim yayınları) 2001 yılında yayımlandı.
Kitabın Adı Adı Anaydı...
ISBN 9789750500794
Yayın No İletişim - 840
Dizi Anı - 38
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 216 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 161 gr
Perakende Satış Fiyatı 3,70 TL
Baskı 1. baskı - Ekim 2002
Yazar İsmail Arıkan
Kapak Utku Lomlu
Dizgi Çiğdem Dilbaz
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Asude Ekinci
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset