Rüyadaki Kadın

Abi ile kardeş, âşık ile maşuka, veyahut iki sıkı dost arasında salınıp duran bir sarkacı anlatıyor Kemal Selçuk. Rüyadaki Kadın tek başınalıktan baş başalığa, oradan da kalabalıklara geçişin romanı.

Hikmet elini uzatıp saçlarını okşamak, kolunu boynuna dolayıp üzülmemesini söylemek istiyordu. Ah bunu yapabilseydi! Öğrencisi olan nice genç kızdan, nice izler buluyordu Aylin’de. Duygulandı: Mutlulukla sıkıntı iç içe geçmişti. Ona söyleyemedikleriyle daralan içi çenesini kilitlemişti iyice. Önceleri daha çok konuşurdu onun yanında. Son haftalarda ağzını sıkı tutması gerektiğini anlamıştı. Her an, her şeyi berbat edebilirdi.

Edebiyat öğretmenliğinden emekli olduktan sonra düzeltmenlik yapan, okuma gruplarında vakit geçirip hayatını da düzeltmeye çalışan Hikmet, namı diğer Ataç Abi… Cebinde taşıdığı konyağı mesai boyunca yudum yudum tüketen, kendini tüketmemek için de Hikmet’e sığınan bankacı Aylin… Ne kadar tuhaf olabilir ki iki kişi arasındaki bu ilişki?

Abi ile kardeş, âşık ile maşuka, veyahut iki sıkı dost arasında salınıp duran bir sarkacı anlatıyor Kemal Selçuk. Rüyadaki Kadın tek başınalıktan baş başalığa, oradan da kalabalıklara geçişin romanı.

1971’de Bursa’da doğdu. Öyküleri 1991’den başlayarak Yenigün, Biçem, Yeni Biçem, Düşlem, Üçüncü Öyküler ve Adam Öykü dergilerinde yayımlandı. 1999’da Gönen Belediyesi’nin düzenlediği Ömer Seyfettin Öykü Yarışması’nda birincilik ödülünü aldı. 2002’de Ağaç Adamlar adlı öykü kitabı yayımlandı. Ay Aşkları, Hüznün Kantosu, Yeniyetmeler ve Başkaldırmadan Yaşamaksa Hayat adlı romanları Doğan Kitap tarafından yayımlanan Selçuk’un, Kurşuni adlı romanı 2008 yılında Metis Yayınları’ndan çıktı. Cemiyet Kaçkını ise 2016’da İletişim Yayınları tarafından yayımlandı.

Kitabın Adı Rüyadaki Kadın
ISBN 9789750522987
Yayın No İletişim - 2559
Dizi Türkçe Edebiyat - 440
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 209 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 188 gr
Perakende Satış Fiyatı 7,00 TL
Baskı 1. baskı - Aralık 2017
Yazar Kemal Selçuk
Editör Levent Cantek
Yayına Hazırlayan Necdet Dümelli
Kapak Deniz Karagül
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Remzi Abbas
Baskı Ayhan Matbaası
Cilt Güven Mücellit