Dağılmalar

Mahsum Ece, ilk kitabında özgün bir ses yaratıyor. Dağılmalar, hiç bitmeyen düşlere, hiç bitmeyecek bir ek...

“İnançsız biri değildim; inancı kaybolmaya başlayan biriydim. Beni öne sürmüş çocukluğum vardı. Bir kentim yoktu. Kenti olmayan insan ne yazabilirdi ki? Son cümlesinin rüzgârın sesi olduğunu bildiğim kitabımın önceki cümlelerinin ne olduğunu bilmiyordum. Annem haklıydı: Yazamayacaktım. Üzerinden silginin acımasızca geçtiği üç harfli bir kelimeydim: Ben.”

Mahsum Ece, Dağılmalar’da yer alan öykülerinde şimdiki zamanı ve geçmişi birbirinden ayıran çizgiyi yok ediyor, böylece karakterlerinin hafızaları, labirentlerle dolu ve çok renkli bir dünyaya dönüşüyor. Masalsı günleri köy yollarının çamuruna bulananlar, baktıkları her yerde kendilerini görmek isteyen politikacılar, büyükşehirlerde vakitlerini birbirlerinin üstüne yığan modern zaman insanları, dünyanın bir köşesinde unutulmayı hayat sananlar, hayat nedir bilmeyenler...

Mahsum Ece, ilk kitabında özgün bir ses yaratıyor. Dağılmalar, hiç bitmeyen düşlere, hiç bitmeyecek bir ek...

1991’de Mardin’de doğdu. İzmir ve Bursa’da büyüdü. İlköğrenimini İzmir ve Bursa’da, dört farklı ilkokulda geçirdikten sonra ortaöğrenimini Karacabey Anadolu Lisesi’nde sürdürdü. Lisans eğitimini, Mayıs 2014’te Kadir Has Üniversitesi’nde Radyo, Sinema ve TV Bölümü’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi’nde, sinema alanındaki yüksek lisans eğitimini tez aşamasında bıraktı. Bir süre sinema ve televizyon sektöründe reji asistanlığı yaptı. Yazmayı ve okumayı sürdürüyor.

Kitabın Adı Dağılmalar
ISBN 9789750530210
Yayın No İletişim - 2967
Dizi Türkçe Edebiyat - 521
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 130 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Perakende Satış Fiyatı 126,00 TL
Baskı 1. baskı - Ocak 2021
Yazar Mahsum Ece
Editör Emre Bayın
Kapak Seda Mit
İllustrasyon Seda Mit
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Berkay Üzüm
Baskı Sena Ofset
Cilt Güven Mücellit