Keşke Yüzüme Baksanız

Halil Yörükoğlu, kurmaca ile gerçek hayat arasında güçlü bir köprü kuruyor. Anlattıklarıyla bizi kendi yaşanmışlıklarımıza götürüyor.

“Kendimi lavaboya soksam, suyu da buz gibi açsam, bir elimle şampuanı döküp diğer elimle saçlarımı okşasam. Kendime yetsem ya ben. Ağladıkça gözlerimin rengi ortaya çıksa. Şampuanların arasından yeniden ağlasam pazarlar gene eski pazar olur mu acaba? Kokular peşimi bırakır mı?.. Şimdi ben bu pazarları yeniden yaşayamayacağımı, kaç zamandır kahvaltıdan tiksindiğimi, tavaları masa örtüsüne yapıştırdığımı mı anlatayım bu insanlara?..”

Tatlı sersemler, aşkzedeler, bir türlü olduramayan beceriksizler, mutfağa giren karıncaları suyla boğup öldürenler, zamana ayak uyduramayanlar, acı çeken erkek enkazından bildirenler...

Terk edilmenin acısına ilaç olur mu şarkılar? Televizyon da olmasa ne yapar bu yalnızlar? Sahi günlerden hangi dizi bugün?

Halil Yörükoğlu, kurmaca ile gerçek hayat arasında güçlü bir köprü kuruyor. Anlattıklarıyla bizi kendi yaşanmışlıklarımıza götürüyor.

Keşke Yüzüme Baksanız, hayatın içinden usulca çekilmiş fotoğraf kareleri gibi öykülerin kitabı.

1987’de doğdu. 2017 Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri’nde “Dikkate Değer” bulundu. Kaçış Rampası (2020), Keşke Yüzüme Baksanız (2022) ve Şu An Saat Kaç? (2024) adlı kitapları yayımlandı. Geçinmek için çeşitli işlerde çalışmaya devam ediyor. Hâlâ göçerliğe inanıyor.

Kitabın Adı Keşke Yüzüme Baksanız
ISBN 9789750533921
Yayın No İletişim - 3220
Dizi Türkçe Edebiyat - 571
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 127 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Perakende Satış Fiyatı 124,00 TL
Baskı 2. baskı - Haziran 2023 (1. baskı - Ekim 2022)
Yazar Halil Yörükoğlu
Editör Duygu Çayırcıoğlu
Kapak Seda Mit
İllustrasyon Seda Mit
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Nebiye Çavuş
Baskı Ayhan Matbaası
Cilt Güven Mücellit