Marilyn Monroe - Arthur Miller

Afet bir güzellikle bir büyük zihnin, "kafa"yla "vücudun" beraberliği... Hollywood'un pembe dünyasının ilâhesi ile, "Amerikan Düzeni"nin entelektüel bir muhalifinin aşkı... Ve aslına bakılırsa, bu kalıplara hiç mi hiç sığmayan bir trajedi! Hiç de sanıldığı gibi "aptal sarışın" olmayan, görünürdeki şaşaanın ardında yapayalnız bir kızla; özel ilişkilerinde pek de sanıldığı gibi "ince görünüşlü" olmadığı anlaşılan bir adamın, kırık -ve kırıcı- aşk hikâyesi.
Afet bir güzellikle bir büyük zihnin, "kafa"yla "vücudun" beraberliği... Hollywood'un pembe dünyasının ilâhesi ile, "Amerikan Düzeni"nin entelektüel bir muhalifinin aşkı... Ve aslına bakılırsa, bu kalıplara hiç mi hiç sığmayan bir trajedi! Hiç de sanıldığı gibi "aptal sarışın" olmayan, görünürdeki şaşaanın ardında yapayalnız bir kızla; özel ilişkilerinde pek de sanıldığı gibi "ince görünüşlü" olmadığı anlaşılan bir adamın, kırık -ve kırıcı- aşk hikâyesi. Elinizdeki kitap, masal gibi tasvir edilmiş bu kısa beraberliği, gerçek insanlar arasındaki gerçek bir hayat dramı olarak anlatıyor.
Berlin’de doğdu; halen gazeteci, yazar ve film eleştirmeni olarak çalışmaktadır. 1974’ten beri belgesel film yapımcılığını sürdüren Maerker, radyo oyunları da hazırlamaktadır.
Kitabın Adı Marilyn Monroe - Arthur Miller
Orijinal Adı Marilyn Monroe und Arthur Miller Eine Nahaufname
ISBN 9789754702156
Yayın No İletişim - 546
Dizi Aşklar ve Çiftler - 1
Alan Edebiyat Eleştirisi ve Tarihi
Sayfa 178 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Perakende Satış Fiyatı 9,63 TL
Baskı 2. baskı - Ekim 1999 (1. baskı - Ağustos 1999)
Yazar Christa Maerker
Çeviren Oğuz Özkan
Kapak Fatoş Gencosman
Editör Tanıl Bora
Uygulama Suat Aysu
Düzelti Sait Kızılırmak
Cilt Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı Şefik Matbaası