Yuppieler, Prensler ve Bizim Kuşak

Dünyada ve Türkiye’de “başarı ve kazanma”nın, paranın, “business”in, statünün, kariyerin “yükselen değer” oluşuyla ortaya çıkan ve bu gidişatın simgesi olan Yup-pieler... Yuppieliğin, Yup- pielerden daha zenginleri de daha yoksulları da saran “havası”... Yuppielerin hası ve bürokrasideki koçbaşı olarak “Prensler”.
Dünyada ve Türkiye’de “başarı ve kazanma”nın, paranın, “business”in, statünün, kariyerin “yükselen değer” oluşuyla ortaya çıkan ve bu gidişatın simgesi olan Yup-pieler... Yuppieliğin, Yup- pielerden daha zenginleri de daha yoksulları da saran “havası”... Yuppielerin hası ve bürokrasideki koçbaşı olarak “Prensler”... Yuppieliğin öncüsü olduğu hayata hem en hızlı erişebilenleri, hem erişenlere en can-ı gönülden gıcık olanların kuşağı (“Bizim Kuşak”) 57’liler.
1956 yılında Adana’da doğdu. ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nde öğretim üyesidir. Daha önce İletişim Yayınları’ndan Yuppiler, Prensler, Bizim Kuşak; İthaki Yayınları’ndan Küreselleşme Heyulası ve Hem Eşitlik Hem Özgürlük adlı üç kitabı vardır. Evlidir ve Cem ve Ada’nın babasıdır.
Kitabın Adı Yuppieler, Prensler ve Bizim Kuşak
ISBN 9789754703245
Yayın No İletişim - 210
Dizi Bugünün Kitapları - 19
Alan Ekonomi, Tarih
Sayfa 212 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Perakende Satış Fiyatı 11,11 TL
Baskı 3. baskı - Kasım 1993 (1. baskı - Mart 1993)
Yazar Hayri Kozanoğlu
Kapak Ümit Kıvanç
Düzelti Mustafa Şahin
Dizgi Maraton Dizgievi
Cilt Ayhan Matbaası, Şefik Matbaası
Baskı Şefik Matbaası