Tuhaf Sokak - Doktor Sphinx'in Gizemi

Tuhaf Sokak’ta yaşayanlar ne kadar tuhaf olabilir ki? 36 numaradaki insan boyu otların gerisinde ne saklanıyor? Korku tünelini hatırlatan tuhaf hışırtılar nereden geliyor? İnsanın üzerine yapışan tüm o örümcek ağları buraya nasıl gelmiş? Üzerinde tuhaf resimler olan taş kutu neyin nesi? Yoksa bitkilerin altında, gözden ırak, pusuya yatmış korkunç şeyler mi var?

Tuhaf Sokak’ta yaşayanlar ne kadar tuhaf olabilir ki? 

36 numaradaki insan boyu otların gerisinde ne saklanıyor? Korku tünelini hatırlatan tuhaf hışırtılar nereden geliyor? İnsanın üzerine yapışan tüm o örümcek ağları buraya nasıl gelmiş? Üzerinde tuhaf resimler olan taş kutu neyin nesi? Yoksa bitkilerin altında, gözden ırak, pusuya yatmış korkunç şeyler mi var?

Tuhaf Sokak’ta gazete dağıtıcısı olarak işe başlayan Jonny’nin şaşırtıcı ve kışkırtıcı maceralarıyla eğlenceye doymaya hazır olun!

İskoçya'da doğdu. Glasgow Üniversitesi'ni bitirdikten sonra uzun yıllar ilkokul öğretmenliği yaptı. Halen İskoçya'nm doğu kıyısında bulunan St. Andrews kasabasında yaşıyor ve çocuklar için kitaplar yazıyor.

Kitabın Adı Tuhaf Sokak - Doktor Sphinx'in Gizemi
Orijinal Adı Weird Street. The Riddle of Dr. Sphinx
ISBN 9789750510120
Yayın No İletişim - 1719
Dizi Çocuk Kitapları - 94
Alan Çocuk Edebiyat
Sayfa 64 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 62 gr
Perakende Satış Fiyatı 24,00 TL
Baskı 1. baskı - Mart 2012
Yazar Margaret Ryan
Çizer Kate Punkhurst
Çeviren Mercan Yurdakuler
Editör Bahar Siber
Kapak Suat Aysu
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Bahri Özcan
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset