Seyr-i Sefain

Eser Tutel, Seyr-i Sefain’de Türk ticaret gemilerini anlatıyor. İlk çağrışımın aksine, hayli sıcak, duygu yüklü bir konu, Türk ticaret gemilerinin tarihi.
Eser Tutel, Seyr-i Sefain’de Türk ticaret gemilerini anlatıyor. İlk çağrışımın aksine, hayli sıcak, duygu yüklü bir konu, Türk ticaret gemilerinin tarihi. Her geminin bir adı, bir kişiliği, bir hayat hikayesi var çünkü... Üç tarafı sularla çevrili “karayolu ülkesi”nin deniz yollarını, kaptan köşklerini, güvertelerini konu edinen nadir kitaplardan biri; içerdiği veriler ve yüzlerce fotoğrafla, bir kaynak kitap, bir katalog aynı zamanda. İlk sayfasına çok yıllar önce, 1828’de demir atılmış bir katalog...

1933’te İstanbul’da doğdu. 1954’te Galatasaray Lisesi’ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi, Fransız Filolojisi’ne devam ederken Türkiye Yayınevi’nin Hafta dergisinde çalışmaya başladı. Bâb-ı Âli’de geçen 40 yılı aşan meslek hayatında Son Posta, Akşam, Hür Vatan, Hürriyet, Güneş, Günaydın gazeteleri ile Hayat Ansiklopedisi ve Hayat dergisinde çalıştı. Hürgün’de Yıllarboyu Tarih dergisini çıkardı.

Kitabın Adı Seyr-i Sefain
ISBN 9789754705942
Yayın No İletişim - 402
Dizi İstanbul - 23
Alan Tarih
Sayfa 267 sayfa
En 160 mm
Boy 230 mm
Ağırlık 542 gr
Perakende Satış Fiyatı 27,78 TL
Baskı 3. baskı - Nisan 2006 (1. baskı - Mart 1997)
Yazar Eser Tutel
Kapak Ümit Kıvanç
Dizgi Remzi Abbas
Uygulama Çiğdem Dilbaz
Düzelti Serap Yeğen
Cilt Sena Ofset, Uğur Mücellit
Baskı Sena Ofset