Prozac Toplumu

Prozac, ABD’den tüm dünyaya yayılarak milyonlarca insanın sığınağı olmuş bir “antidepresan”... Wurtzel, Prozac Toplumu’nda, çocukluğundan üniversite yıllarına, depresyonla yaşadığı birlikteliği anlatıyor. Parçalanmış bir ailenin harika çocuğu, ilk aşklar, hayalkırıklıkları, başarılarla çöküşlerin içiçe geçtiği günler, terapistler, diğer ilaçlar ve Prozac'lı hayat...
Prozac, ABD’den tüm dünyaya yayılarak milyonlarca insanın sığınağı olmuş bir “antidepresan”... Wurtzel, Prozac Toplumu’nda, çocukluğundan üniversite yıllarına, depresyonla yaşadığı birlikteliği anlatıyor. Parçalanmış bir ailenin harika çocuğu, ilk aşklar, hayalkırıklıkları, başarılarla çöküşlerin içiçe geçtiği günler, terapistler, diğer ilaçlar ve Prozac’lı hayat... Hem deneyimli bir “depresif”in yaşantısı üzerinden bilgilenmek için, hem de roman niyetine okunabilecek bir kitap.
Harvard Üniversitesi’ni bitirdi. Okuldayken, Rolling Stone dergisinin Gazetecilik Ödülü’nü kazandı. The New Yorker ve New York dergisine müzik eleştirileri yazdı. Mademoiselle, Mirabella, Seventeen ve The Oxford American gibi dergilerde makaleleri çıktı. Wurtzel New York’ta yaşıyor.
Kitabın Adı Prozac Toplumu
Orijinal Adı Prozac Nation
ISBN 9789754706185
Yayın No İletişim - 424
Dizi Dünya Edebiyatı - 88
Alan Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa 360 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 264 gr
Perakende Satış Fiyatı 24,07 TL
Baskı 6. baskı - Nisan 2005 (1. baskı - Ağustos 1997)
Yazar Elizabeth Wurtzel
Çeviren Mefkure Bayatlı
Kapak Ümit Kıvanç
Uygulama Çiğdem Dilbaz
Düzelti Seçkin Oktay
Kapak Fotoğrafı Kutup Dalgakıran
Arka Kapak Fotoğrafı Marion Ettlinger
Cilt Sena Ofset
Baskı Sena Ofset