Modern Türkiye'de Siyasi Düşünce Cilt 6 / İslâmcılık (Ciltli)

Türkiye’ye modern siyasal düşüncelerin ilk olarak İslâmcılık kapısından girdiğini söyleyebiliriz. Bu açıdan İslâmcılığın, Türkiye’de siyasal yelpazenin koordinat sisteminin ve “sağ-sol” ekseninin özgül içeriği bakımından da, bu ekseni yatay kesen kimi olguları açıklamak bakımından da özel bir önemi vardır.

Türkiye’ye modern siyasal düşüncelerin ilk olarak İslâmcılık kapısından girdiğini söyleyebiliriz. Bu açıdan İslâmcılığın, Türkiye’de siyasal yelpazenin koordinat sisteminin ve “sağ-sol” ekseninin özgül içeriği bakımından da, bu ekseni yatay kesen kimi olguları açıklamak bakımından da özel bir önemi vardır. Elinizdeki cilt, İslâmcılığın hem modernlikle ve modern siyasal akımlarla hesaplaşması içinde, hem de kendi iç tartışmaları, arayışları açısından ortaya koyduğu düşünce birikimine ışık tutuyor. İslâmcılığın dönemleri, farklı çizgileri, ekolleri, düşünce insanları hakkında monografik çalışmaları bulabileceğiniz derlemede, İslâmcı siyasal düşüncelerin toplumsal bağlamlarına, etkilerine ve işlevlerine ilişkin analizler de yer alıyor.

Kitabın Adı Modern Türkiye'de Siyasi Düşünce Cilt 6 / İslâmcılık (Ciltli)
ISBN 9789750502545
Yayın No İletişim - 1012
Dizi Modern Türkiye'de Siyasî Düşünce - 6
Alan Politika/Siyaset
Sayfa 1112 sayfa
En 165 mm
Boy 240 mm
Ağırlık 1239 gr
Perakende Satış Fiyatı 730,00 TL
Baskı 6. baskı - Eylül 2021 (1. baskı - Temmuz 2004)
Uygulama Hüsnü Abbas, Suat Aysu
Düzelti Serap Yeğen
Dizin Atilla Bayındır
Editör Yasin Aktay, Murat Gültekingil, Tanıl Bora
Kapak Tasarımı Suat Aysu
Cilt Editörü Yasin Aktay
Dizi Yayın Yönetmeni Murat Belge
Yayın Sekreteri Bağış Erten
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset
Modern Türkiye'de Siyasî Düşünce Seti (Ciltli)
Modern Türkiye’de Siyasî Düşünce, Cumhuriyet Türkiyesi’ndeki belli başlı düşünce akımlarının, siyasal açılımları ve etkilerini esas alarak, analitik bir değerlendirmesini hedefliyor.