Violet’ın hayatındaki EN BÜYÜK gün.Sonunda boyu ülkenin en eğlenceli lunapark treni olan HIZ TRENİ’ne binecek kadar uzamıştır! Fakat en olmaması gereken zamanda VIOLET UFALIR!

Violet’ın hayatındaki EN BÜYÜK gün.

Sonunda boyu ülkenin en eğlenceli lunapark treni olan HIZ TRENİ’ne binecek kadar uzamıştır! Fakat en olmaması gereken zamanda VIOLET UFALIR! 

Birdenbire ancak bir PATATES KÖFTESİ büyüklüğüne geldiği için, HIZ TRENİ’ne binme şansını kaybetse de, MİNİCİK bir kız olmanın aslında HARİKA bir şey olduğunu keşfetmekte gecikmeyecektir!
 
 

Dartmoor’un eteklerinde, bir çiftlikte büyüdü. Koyunlar, midilliler, tavuklar ve köpeklerle geçen bir çocukluk döneminin ardından tiyatro eğitimi almak için Kuzey İrlanda’ya gitti. Çalışma hayatına tiyatrolarda yönetmenlik, üniversitede drama eğitmenliği ve çeşitli okul, kolej ve topluluklarda atölye çalışmalarıyla devam etti. Şimdilerde ise yetişkinlere ve çocuklara yazarlık dersleri veriyor; kendi kitaplarını yazıyor. BBC’de yayınlanan CBeebies Kuşağı için yazdığı hikâyelerin yanı sıra çocuklar için şiir, oyun ve romanlar yazıyor. Ailesi, köpeği ve iki kedisiyle Londra’da yaşıyor.

Kitabın Adı Minik Violet
Orijinal Adı Shrinking Violet
ISBN 9789750513473
Yayın No İletişim - 1938
Dizi Çocuk Kitapları - 115
Alan Çocuk Edebiyat
Sayfa 192 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 160 gr
Perakende Satış Fiyatı 25,00 TL
Baskı 1. baskı - Kasım 2013
Yazar Lou Kuenzler
Çeviren İpek Şoran
Çizer Kirsten Collier
Editör Bahar Siber, Güneş Akkor
Kapak Suat Aysu
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Çiğdem Hüner
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset