Aylaklar

Kendini “düşüncelerim, korkularım basit, sıradan biriyim” diye anlatan yetmişlerindeki bir gezgin satıcının, nereden geldiği, asıl işi belli olmayan bir zencinin kurduğu hayal dünyasına kendini bırakışı. Bu esrarengiz siyahînin, toplumsal rutin dışında bir hayat arayan birçok insanı peşine takıp bambaşka bir aleme sürükleyişi.
Kendini “düşüncelerim, korkularım basit, sıradan biriyim” diye anlatan yetmişlerindeki bir gezgin satıcının, nereden geldiği, asıl işi belli olmayan bir zencinin kurduğu hayal dünyasına kendini bırakışı. Bu esrarengiz siyahînin, toplumsal rutin dışında bir hayat arayan birçok insanı peşine takıp bambaşka bir aleme sürükleyişi. Lodoli’nin “dünyada başka türlüsü mümkündür”ü kendince yumuşak, sevimli bir tarzda anlatışı.
1956’da Roma’da doğdu. İtalyan dili ve edebiyatı hocasıdır. Diario di un millennio che tugge (Kaçıp Giden Binyılın Güncesi-1986) ve -Silvia Bre ile birlikte- Snack Bar Budapest adlı romanlarının yazarıdır. Ayrıca Ponte Milvio (Milvio Köprüsü-1988) adlı bir şiir kitabı ve Grande Raccordo (Büyük Bağlantı-1989) adlı bir öyküler kitabı vardır.
Kitabın Adı Aylaklar
Orijinal Adı I fannulloni
ISBN 9789754703528
Yayın No İletişim - 249
Dizi Dünya Edebiyatı - 48
Alan Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa 83 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Perakende Satış Fiyatı 7,41 TL
Baskı 1. baskı - Ekim 1993
Yazar Marco Lodoli
Çeviren Nevin Özkan
Kapak Ümit Kıvanç
Dizgi Remzi Abbas
Uygulama Filiz Burhan
Düzelti Ahmet Abbas
Cilt Ayhan Matbaası, Şefik Matbaası
Baskı Şefik Matbaası