Yine mi Yazılı Var?
Dikkat yazılı var/ 2

Dikkat Yazılı Var! kitapçıların raflarında yerini aldığında, büyük bir ilgi görmüştü. Kitabı okuyan herkes önce kahkahayı patlatmış, ardından “mesele” üzerinde -derin derin olmasa da- düşünmüştü: “Mesele”, Türkiye’deki eğitimin acıklı haliydi... Bu küçük kitap, “büyüklerimize” rağmen bunu becermişti.
Dikkat Yazılı Var! kitapçıların raflarında yerini aldığında, büyük bir ilgi görmüştü. Kitabı okuyan herkes önce kahkahayı patlatmış, ardından “mesele” üzerinde -derin derin olmasa da- düşünmüştü: “Mesele”, Türkiye’deki eğitimin acıklı haliydi... Bu küçük kitap, “büyüklerimize” rağmen bunu becermişti. Bu kitaptan sonra Meclis’te gensorular verilmemiş, millî eğitim bakanı değişmemiş, öğretmen maaşları, eğitim seviyesi artmamıştı ama, vaziyeti herkes görmüştü. Yine mi Yazılı Var? ilkinin devamı. Kitabın muellifleri Gülüm-Gönen “ikilisi”nin meselenin üzerine üzerine gitmesinin bir ürünü. Onlarda o kadar çok malzeme var ki, bu eğitim sistemi sürdükçe “yazılılar”ın da sonu gelmez.
1967 Antakya doğumlu.Marmara Üniversitesi, Atatürk Eğitim Fakültesi mezunu. Aforizmalar ve mizah yazıları yazmakta, diğer çalışmalarını ise Kemal Gönen´le sürdürmektedir.Coğrafya Öğretmenliği ve yazarlık yapıyor.
Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi mezunu. Karikatür-Müzik ve mizah yazarlığı yapıyor.
Kitabın Adı Yine mi Yazılı Var?
Alt Başlık Dikkat yazılı var/ 2
ISBN 9789754706765
Yayın No İletişim - 479
Dizi Dizi Dışı
Alan Çocuk Edebiyat
Sayfa 121 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 103 gr
Perakende Satış Fiyatı 18,52 TL
Baskı 27. baskı - Kasım 2011 (1. baskı - Haziran 1998)
Derleyen Ahmet Gülüm, Kemal Gönen
Kapak Ümit Kıvanç
Kapaktaki Karikatür Ahmet Gülüm, Kemal Gönen
Uygulama Hüsnü Abbas
Dizgi Maraton Dizgievi
Cilt Sena Ofset
Baskı Sena Ofset