Kendi halinde bir insan olan doktor Vincent Artus`u zaman zaman tedirgin eden tek şey, öldürdüğü karısı Beatrice`le ilgili anılarıdır. Bu sakin yaşamı bir gün, Beatrice`in ilk evliliğinden olan kızı Camille`nin ortaya çıkmasıyla altüst olacaktır. Camille, hala yaşadığına inandığı annesini bulmak istemektedir.
Kendi halinde bir insan olan doktor Vincent Artus`u zaman zaman tedirgin eden tek şey, öldürdüğü karısı Beatrice`le ilgili anılarıdır. Bu sakin yaşamı bir gün, Beatrice`in ilk evliliğinden olan kızı Camille`nin ortaya çıkmasıyla altüst olacaktır. Camille, hala yaşadığına inandığı annesini bulmak istemektedir. Paris sokaklarında başlayan bu serüven Pireneler`de sürpriz bir sonla noktalanır. Edebiyat öğreniminden sonra, geçit bekçiliği dahil çeşitli işlerde çalışan usta yazardan çarpıcı bir roman.
1954’de Bordeaux’da doğdu. Edebiyat öğreniminden sonra, gece bekçiliği dahil çeşitli işlerde çalıştı. Halen Tours kentinde yaşayan yazar 1989’dan beri Gallimard Okuma Komitesi üyesidir. Romanları, oyunları, denemeleri ve çevirileri vardır. Önemli romanları arasında Les Emmures (Duvara Gömülmüşler, 1981), Loin d’Aswerda (Aswerda’nın Uzağında, 1982), Hotel Yalta (1990), En Douceur (Usulca, İletişim Yayınları, 1992), Le Rouge et le Blanc (Kırmızı ve Beyaz, 1994) sayılabilir.

Kitabın Adı Usulca
Orijinal Adı En Douceur
ISBN 9789754704914
Yayın No İletişim - 216
Dizi Dünya Edebiyatı - 47
Alan Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa 140 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 115 gr
Baskı 1. baskı - Haziran 1995
Yazar Jean-Marie Laclavatine
Çeviren Yiğit Bener
Kapak Ümit Kıvanç
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Yaşar Uzunlar
Dizgi Maraton Dizgievi
Cilt Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı Şefik Matbaası