Yarın Dündür

Onbinlerce yıl önce mağara duvarına av resimleri çizen insanlarla günümüzün acımasız kapitalist rekabet koşullarıyla boğuşan insanlar arasında ne fark var? Usta romancı J.M. Laclavetine, bu soruların cevabını geniş zamanlı bir edebiyat kurgusunun yordamıyla arıyor.

Onbinlerce yıl önce mağara duvarına av resimleri çizen insanlarla günümüzün acımasız kapitalist rekabet koşullarıyla boğuşan insanlar arasında ne fark var? Usta romancı J.M. Laclavetine, bu soruların cevabını geniş zamanlı bir edebiyat kurgusunun yordamıyla arıyor. İnsan’ın sabit değerlerini, daha doğrusu sabit dertlerini uzun menzilli bir zaman sıçramasının iki ucundan aktarıyor. Yarın Dündür, mağara resimlerinden dijital görüntülere akan çağlar boyunca başrolü kaptırmayanların romanı: Cinsellik, doğum, ölüm, pişmanlık, şiddet...

1954’de Bordeaux’da doğdu. Edebiyat öğreniminden sonra, gece bekçiliği dahil çeşitli işlerde çalıştı. Halen Tours kentinde yaşayan yazar 1989’dan beri Gallimard Okuma Komitesi üyesidir. Romanları, oyunları, denemeleri ve çevirileri vardır. Önemli romanları arasında Les Emmures (Duvara Gömülmüşler, 1981), Loin d’Aswerda (Aswerda’nın Uzağında, 1982), Hotel Yalta (1990), En Douceur (Usulca, İletişim Yayınları, 1992), Le Rouge et le Blanc (Kırmızı ve Beyaz, 1994) sayılabilir.

Kitabın Adı Yarın Dündür
Orijinal Adı Demain la Veille
ISBN 9789754703290
Yayın No İletişim - 450
Dizi Dünya Edebiyatı - 92
Alan Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa 174 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 140 gr
Perakende Satış Fiyatı 14,07 TL
Baskı 1. baskı - Şubat 1998
Yazar Jean-Marie Laclavatine
Çeviren Bahadır Gülmez
Editör Türker Armaner
Kapak Ümit Kıvanç
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Sait Kızılırmak
Cilt Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı Şefik Matbaası