Pascali'nin Adası

Abdülhamit’in son saltanat günlerinde küçük bir Ege adasında yıllardır sabırla Osmanlı hükümetine ya okunmayan ya yerine ulaşmayan ya hasıraltı edilen jurnaller yollayan küçük, garip bir adam, Basil Pascali. Görünüşteki zavallılığına rağmen sanattan, güzellikten habersiz değil. Esrarengiz bir seyyahın gelip Pascali’nin platonik aşkı ressam Lydia’yı baştan çıkarmasıyla, kendimizi entrikalarla dolu sürükleyici olayların ortasında buluveririz.
Abdülhamit’in son saltanat günlerinde küçük bir Ege adasında yıllardır sabırla Osmanlı hükümetine ya okunmayan ya yerine ulaşmayan ya hasıraltı edilen jurnaller yollayan küçük, garip bir adam, Basil Pascali. Görünüşteki zavallılığına rağmen sanattan, güzellikten habersiz değil. Esrarengiz bir seyyahın gelip Pascali’nin platonik aşkı ressam Lydia’yı baştan çıkarmasıyla, kendimizi entrikalarla dolu sürükleyici olayların ortasında buluveririz...
1930'da Durham'daki bir madenci kasabasında doğdu. Manchester Üniversitesi'nde eğitim gördü. uzun yıllar Doğu Akdeniz ülkelerindebulunan Unsworth, Atina ve istanbul'da İngilizce öğretmenliği yaptı.
Kitabın Adı Pascali'nin Adası
Orijinal Adı Pascali's Island
ISBN 9789754703665
Yayın No İletişim - 234
Dizi Dünya Edebiyatı - 45
Alan Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa 207 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Perakende Satış Fiyatı 12,04 TL
Baskı 1. baskı - Ekim 1993
Yazar Barry Unsworth
Çeviren Makbel Okyar
Yayına Hazırlayan Roza Hakmen
Kapak Ümit Kıvanç
Dizgi Remzi Abbas
Uygulama Filiz Burhan
Düzelti Süleyman Talay
Kapak Resmi J. M. W. Turner
Cilt Ayhan Matbaası, Şefik Matbaası
Baskı Şefik Matbaası