Olaylar Boksörün Pazı Sarmasını Yemesiyle Başladı

Yirmili yaşlarda bir boksör, hafif aksak, hafif flaneur. Kirli, gürültülü şehir, yorgun ve tekdüze... Gardını düşürmeyeceksin şu hayatta... Salatanın üzerinde bolca zeytinyağı gezdirmeli, altı bire kapı almalı... Çift forvetle maça çıkmalı, Maltepe’den Güvenpark’a yürümeli... Müziksiz olmuyor, bir şeyler çalmalı, Led Zeppelin filan... Sol direk, sağ kroşe.

“– Vursana lan!
Susuyordu.
– Vur!
Ellerim hâlâ arkada bağlıydı. Ne yapmaya çalıştığım hakkında en ufak bir fikrim yoktu. Burnuyla burnum arasında en fazla on santim vardı ve ben aklıma gelen en yaratıcı küfürleri birbiri ardına sıralıyor; bu olgun, zengin çocuğunu tahrik etmeye çalışıyordum.
Niye geldin lan götün yemeyecekse!
Sonunda vurdu. Acemice bir sağ kroşemsi.”

Yirmili yaşlarda bir boksör, hafif aksak, hafif flaneur. Kirli, gürültülü şehir, yorgun ve tekdüze... Gardını düşürmeyeceksin şu hayatta... Salatanın üzerinde bolca zeytinyağı gezdirmeli, altı bire kapı almalı... Çift forvetle maça çıkmalı, Maltepe’den Güvenpark’a yürümeli... Müziksiz olmuyor, bir şeyler çalmalı, Led Zeppelin filan... Sol direk, sağ kroşe...

Giray Kemer, zamanın ruhunu anlatıyor. Büyük laflar etmeden, bazen kaçarak bazen yüzleşerek, naif ve usul usul... Bir ateş böceği yanıp sönüyor.

Olaylar Boksörün Pazı Sarmasını Yemesiyle Başladı...

1987 yılında Ankara’da doğdu. Bodrumlu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Ankara’da yaşıyor. Avukat. Olaylar Boksörün Pazı Sarmasını Yemesiyle Başladı (İletişim Yayınları, 2014) ve Ses Veriyorum (İletişim Yayınları, 2016) adlı iki kitabı bulunmaktadır.

Kitabın Adı Olaylar Boksörün Pazı Sarmasını Yemesiyle Başladı
ISBN 9789750515699
Yayın No İletişim - 2024
Dizi Türkçe Edebiyat - 309
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 92 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 91 gr
Perakende Satış Fiyatı 4,00 TL
Baskı 3. baskı - Nisan 2018 (1. baskı - Temmuz 2014)
Yazar Giray Kemer
Editör Levent Cantek
Kapak Suat Aysu
Kapaktaki Görsel Mert Yavaşca
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Nesli Ruken Han
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset