Küçük Hanım

Lilly ailesiyle birlikte Çörek Evi’ne taşındığı için mutluydu. Kapının üstünde asılı olan altın sarısı çöreği daha ilk gördüğünde, burada yaşamak istediğini anlamıştı. Üstelik arka avluda kendisini sürpriz bir arkadaş bekliyordu. Açılınca hop diye her şeyi dönüştürüveren bir şemsiyeyle bin yaşında bir bukalemunu bir araya getiren, sihir ve heyecan dolu bir macera.

 Lilly ailesiyle birlikte Çörek Evi’ne taşındığı için mutluydu. Kapının üstünde asılı olan altın sarısı çöreği daha ilk gördüğünde, burada yaşamak istediğini anlamıştı. Üstelik arka avluda kendisini sürpriz bir arkadaş bekliyordu. Açılınca hop diye her şeyi dönüştürüveren bir şemsiyeyle bin yaşında bir bukalemunu bir araya getiren, sihir ve heyecan dolu bir macera...

 

1969’da Hamburg’da doğdu. Almanya ve ABD’de tarih ve sosyoloji eğitimi gördü. Bir süre tiyatro oyunları ve reklam senaryoları yazdı. 2004’te Hamburg-Berlin Film Okulu’ndan senaryo yazarlığı yüksek diploması aldı ve çeşitli yayın kuruluşlarında senaryo yazarlığı yaptı. Taschinski, 2008 yılından itibaren çocuk edebiyatıyla ilgilenmeye başladı ve 2010’da ilk kitabını yayımladı. Halen ailesiyle birlikte Hamburg’da yaşıyor ve kitap yazmaya devam ediyor.

Kitabın Adı Küçük Hanım
Orijinal Adı Die Kleine Dame
ISBN 9789750512728
Yayın No İletişim - 1916
Dizi Çocuk Kitapları - 114
Alan Çocuk Edebiyat
Sayfa 116 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 140 gr
Perakende Satış Fiyatı 12,50 TL
Baskı 1. baskı - Ekim 2013
Yazar Stefanie Taschinski
Çeviren Ayça Sabuncuoğlu
Çizer Nina Dulleck
Editör Bahar Siber
Kapak Suat Aysu
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Firdevs Ev
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset