Terapi

Ruhsal acıların elinde kıvranan genç kız, kendisini kurtarmak için alışılmadık bir denemeye girişir. Terapist bir karı kocayı kullanarak geçmişini yeniden kuracaktır. Onları, tüm çocukluğunu kâbusa çeviren korkunç anne ve babasının yerine yerleştirir. Ancak, şiddet ve cinsellik sarmalında bastırılmış anılar uyanırken, akıldışının güçleri de canlanıp ortaya çıkar.
Ruhsal acıların elinde kıvranan genç kız, kendisini kurtarmak için alışılmadık bir denemeye girişir. Terapist bir karı kocayı kullanarak geçmişini yeniden kuracaktır. Onları, tüm çocukluğunu kâbusa çeviren korkunç anne ve babasının yerine yerleştirir. Ancak, şiddet ve cinsellik sarmalında bastırılmış anılar uyanırken, akıldışının güçleri de canlanıp ortaya çıkar. Farklı bir gerçekliğin girdabında, kendisini bekleyen sona doğru sürüklenir.

Bilinçdışının karanlığında eriyen, orada yolunu kaybeden bir dönüşümün romanı.

Levent Mete 1958 İzmir doğumlu. Hacettepe Tıp Fakültesi mezunu. Psikiyatri doçenti. Şizofreni: En Uzak Ülke (1989) ve Depresyon: Hüzünden Melankoliye (1999) adlı kitapları ile ilk romanı Aşk Romanları Yazan Adam (2000) İletişim Yayınları tarafından yayımlandı. Sokaktan Geçen Dünya (5us Yayınları, 2002) adlı bir deneme kitabı var.
Kitabın Adı Terapi
ISBN 9789750500817
Yayın No İletişim - 841
Dizi Türkçe Edebiyat - 117
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 140 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Perakende Satış Fiyatı 6,48 TL
Baskı 1. baskı - Ekim 2002
Yazar Levent Mete
Kapak Utku Lomlu
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Asude Ekinci
Editör Can Cankoçak, Murat Gültekingil
Kapak Resmi Edward Munch
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset