Aşk Romanları Yazan Adam

`Romanı okumaya ve Orhan Cemil`in yazdıklarını yaşamaya devam ettim. Her bölümden sonra, yaşadıklarımın etkisi henüz üzerimden silinmeden oturup bir bölüm de ben yazıyordum. Böylece giderek, iç konuşmalarla zenginleştirilmiş ve onun kahramanlarından esinlenerek yarattığım karakterlerin rol aldığı yeni ve farklı bir roman biçimleniyordu."
`Romanı okumaya ve Orhan Cemil`in yazdıklarını yaşamaya devam ettim. Her bölümden sonra, yaşadıklarımın etkisi henüz üzerimden silinmeden oturup bir bölüm de ben yazıyordum. Böylece giderek, iç konuşmalarla zenginleştirilmiş ve onun kahramanlarından esinlenerek yarattığım karakterlerin rol aldığı yeni ve farklı bir roman biçimleniyordu. Roman içinde bir roman ve onun içinde de bir roman. Aşk romanları içinde geçen ya da aşk romanlarının içinden geçen bir aşk hikâyesi. Aşk kurguları ve aşk `modelleri` hakkında biraz sızılı ama yine de eğlenceli bir iç yoklama, aynı zamanda.
Kurmacanın imkânlarındaki bu geniş ve güzel dolaşma, iyi yazarın elinde bu `moda` türün bereketinin kolay tükenmeyeceğini gösteriyor.
Levent Mete 1958 İzmir doğumlu. Hacettepe Tıp Fakültesi mezunu. Psikiyatri doçenti. Şizofreni: En Uzak Ülke (1989) ve Depresyon: Hüzünden Melankoliye (1999) adlı kitapları ile ilk romanı Aşk Romanları Yazan Adam (2000) İletişim Yayınları tarafından yayımlandı. Sokaktan Geçen Dünya (5us Yayınları, 2002) adlı bir deneme kitabı var.
Kitabın Adı Aşk Romanları Yazan Adam
ISBN 9789754708318
Yayın No İletişim - 653
Dizi Türkçe Edebiyat - 93
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 131 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 106 gr
Perakende Satış Fiyatı 10,19 TL
Baskı 1. baskı - Eylül 2000
Yazar Levent Mete
Kapak Fatoş Gencosman
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Serap Yeğen
Cilt Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı Şefik Matbaası