Seyir Defterine Yazılmayanlar

Bu Çetin Akın fenomeniyle internette tanıştık. Bizim Türk Dış Politikası kitabını okumuş, övüyor sağ olsun, fikirler yürütüyor. Bir öğrendim ki, İzmirli bir uzun yol kaptanı imiş! Bu kadar birikim, hayret doğrusu.
Mektuplaşma devam ederken, bir gün, tanımadığım adamın birinden bir e-posta geldi. Ardından bir daha, bir daha.
Bu Çetin Akın fenomeniyle internette tanıştık. Bizim Türk Dış Politikası kitabını okumuş, övüyor sağ olsun, fikirler yürütüyor. Bir öğrendim ki, İzmirli bir uzun yol kaptanı imiş! Bu kadar birikim, hayret doğrusu.

Mektuplaşma devam ederken, bir gün, tanımadığım adamın birinden bir e-posta geldi. Ardından bir daha, bir daha. Bir gruba gönderiyor ve milliyetçi içerikte muazzam iddialı ve kışkırtıcı şeyler yazıyor. Bıraksan; Hint’i, Çin’i, Maçin’i fethedip dönecek. Merak ettim ve yanıtladım: “Kardeşim, sen ne kadar iddialı ve yanlış şeyler yazıyorsun? Kimsin allahaşkına sen? İstenmeden de yolluyorsun?”

Bir cevap geldi, itin önüne atsan yemez: “Ben böyle yazarım arkadaş. Ayrıca, istediğimi listeme koyar yollarım. İsteyen okur, istemeyen haber verir, derhal çıkartırım!”. En hırt familyasından bir dövüş horozu mübarek. Ben de fena değilimdir, dur şunun ağzının payını vereyim derken bir dikkat ettim adrese, yahu bu bizim Kaptan’ınkine benziyor!

Tahmin edersiniz; muhabbetimiz kavileşti. Bu arada Hazret “insana alıştı”, uzun yol maceralarını ufaktan anlatmaya başladı. Yahu, baktım; az görülür bir üslupla çok egzotik olaylar. Mesela, Malezya’da bir şoför haşat etme meselesi var, ancak horoz yapar horoz yazar. Bunlar yayınlansa, insanlar yutar gibi okur. Razı ettim, elinizdedir. Bu kıyağımı da unutmayın.
Baskın Oran
1965'te İstanbul'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İzmir'de tamamladı. 1988 yılında Denizcilik Yüksek Okulu'ndan uzakyol güverte zabiti olarak mezun oldu. Kamunun ve özel sektörün muhtelif gemilerinde üçüncü kaptan, ikinci kaptan ve süvari olarak görev yaptı. Evli ve bir çocuk sahibi.
Kitabın Adı Seyir Defterine Yazılmayanlar
ISBN 9789750501579
Yayın No İletişim - 918
Dizi Anı - 42
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 246 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 187 gr
Perakende Satış Fiyatı 14,35 TL
Baskı 1. baskı - Ağustos 2003
Yazar Çetin Akın
Editör Murat Gültekingil
Kapak Utku Lomlu
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Serap Yeğen
Kapaktaki Karikatür Van Sanders
Cilt Sena Ofset
Baskı Sena Ofset