Savaş Alanından Canlı Yayın
Vietnam'dan Bağdat'a...

Ömrünün yarısını savaşlarda geçiren bir muhabirin anıları. Dünyanın gelmiş geçmiş en ünlü gazetecisi Peter Arnett, sıcak çatışmaların ortasında geçen otuzbeş yılını anlatıyor. Kariyerine Vietnam Savaşı’yla başlayan Arnett, ‘olay mahalli’nden geçtiği dönemin ABD Başkanı Johnson’ı çileden çıkaran haberlerle Pulitzer Ödülü’nü kazandı. O savaş senin bu savaş benim beş kıtayı dolaşan Peter Arnett, son yıllardaki popüleritesini Körfez Savaşı’nda Bağdat’taki bir otelin penceresinden yaptığı, “canlı yayın”larla kazandı.
Ömrünün yarısını savaşlarda geçiren bir muhabirin anıları. Dünyanın gelmiş geçmiş en ünlü gazetecisi Peter Arnett, sıcak çatışmaların ortasında geçen otuzbeş yılını anlatıyor. Kariyerine Vietnam Savaşı’yla başlayan Arnett, ‘olay mahalli’nden geçtiği dönemin ABD Başkanı Johnson’ı çileden çıkaran haberlerle Pulitzer Ödülü’nü kazandı. O savaş senin bu savaş benim beş kıtayı dolaşan Peter Arnett, son yıllardaki popüleritesini Körfez Savaşı’nda Bağdat’taki bir otelin penceresinden yaptığı, “canlı yayın”larla kazandı. Bugüne dek kaleme alınan en önemli gazetecilik anılarından biri olan bu kitapta, savaşın ateş, kan ve gözyaşı dolu sahnelerini, savaş muhabirliğinin tehlikelerle dolu serüvenini, bütün dünyada ses getiren haberlerin yapılış öyküsünü bulacaksınız. 20. yüzyılın ikinci yarısına damgasını vuran birçok olaya ve savaşa tanıklık eden Peter Arnett, kitabını kaleme alırken kullandığı üslûpla okuru tüm yaşadıklarına ortak ediyor.
Halen CNN'de çalışıyor ve Virginia'da yaşıyor.Meslek hayatı boyunca kazandığı onlarca ödül arasından önemlileri şunlardır: Pulitzer Ödülü, Overseas Press Club tarafından gazetecilikte ömür boyu gösterdiği başarılar için verilen "Üstün Hizmet Ödülü", Profesyonel Gazeteciler Derneği'nin uluslararası muhabirlere verdiği "Sigma Delta Chi Ödülü", Ulusal Televizyon Sanatları Akademisi'nin dağıttığı "Emmy Ödülü", Ulusal Kablolu Televizyon Derneği tarfından verilen "ACE Ödülü".
Kitabın Adı Savaş Alanından Canlı Yayın
Alt Başlık Vietnam'dan Bağdat'a...
Orijinal Adı Live from the Battlefield
ISBN 9789754703009
Yayın No İletişim - 560
Dizi Bugünün Kitapları - 53
Alan Medya-İletişim, Tarih
Sayfa 564 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 425 gr
Perakende Satış Fiyatı 18,52 TL
Baskı 1. baskı - Eylül 1999
Yazar Peter Arnett
Çeviren Muhittin Karkın, Ceren Balel
Editör Murat Gültekingil, Selahattin Erkanlı
Kapak Fatoş Gencosman
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Seçkin Oktay
Cilt Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı Şefik Matbaası