Perende

Perende bir ilk kitap, Müge İplikçi de genç bir yazar. Ama “durum” göründüğü gibi değil... Yazarımız, edebiyat dergilerinde yayımlanan öyküleriyle Haldun Taner Öykü Ödülü ve Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülü’nü kazanmış ve daha önce ustalığını kanıtlamıştı. Öykülerini biraraya getirdiği Perende’de, bir “hiçliği” anlatıyor, daha doğrusu onu tanımlamaya çalışıyor.
Perende bir ilk kitap, Müge İplikçi de genç bir yazar. Ama “durum” göründüğü gibi değil... Yazarımız, edebiyat dergilerinde yayımlanan öyküleriyle Haldun Taner Öykü Ödülü ve Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülü’nü kazanmış ve daha önce ustalığını kanıtlamıştı. Öykülerini biraraya getirdiği Perende’de, bir “hiçliği” anlatıyor, daha doğrusu onu tanımlamaya çalışıyor. Zamanı önemsemiyor, ama mekâna ve o mekânı dolduran kadınlara özel bir önem veriyor. Özetle, Perende herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği, okudukça tadına varabileceğiniz bir öykü kitabı.
1966 doğumlu. Kadıköy Anadolu lisesi ve İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. İstanbul Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma Merkezi'nde yüksek lisans yaptı.
Kitabın Adı Perende
ISBN 9789754706857
Yayın No İletişim - 486
Dizi Türkçe Edebiyat - 73
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 132 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 109 gr
Perakende Satış Fiyatı 5,93 TL
Baskı 1. baskı - Ağustos 1998
Yazar Müge İplikçi
Dizi Kapak Tasarımı Ümit Kıvanç
Kapak Fatoş Gencosman
Uygulama Suat Aysu
Düzelti Sait Kızılırmak
Cilt Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı Şefik Matbaası