Noğmal

Noğmal, mutedil ve dengeli bir hayat sürdüren sıradan bir aileyi anlatıyor. Hayat gailelerini, küçük takıntıları, emelleri, telaşları, hesapları, bahaneleri ve gevezeliklerini resmediyor.

NOğMAL, SIğADANLIğIN, FAVKSIZLIğIN, BAYAĞILIĞIN, TESLİMİYETÇİLİĞİN BAŞ MİMAğIDIğ. NOğMALİN İÇİNDE DEĞİŞİM TOHUMLAğI YOKTUğ. NOğMAL İNSANLAğ SÜğÜ PEŞİNE TAKILIP GİDEN KOYUNLAĞDAN FAğKSIZDIğ. TEK DÜZE Bİ YAŞAMDIğ.
SIKICIDIğ YANİ. DAHASI İNSANOĞLUNUN HİÇ DE YÜKSEK OLMAYAN OğTALAMASI TAğAFINDAN İDAME ETTİğİLMEK İSTENEN BOKTAN Bİğ ŞEYDİğ.
ÇAKTIN MI?

Noğmal, mutedil ve dengeli bir hayat sürdüren sıradan bir aileyi anlatıyor. Hayat gailelerini, küçük takıntıları, emelleri, telaşları, hesapları, bahaneleri ve gevezeliklerini resmediyor. Mahallesi var, komşuları, esnafları, hoşu beşi... Buraya kadar her şey noğmal. Annesi Sabia’ya göre efendi, babası İlhan’a göre salak, ablası Duygu’ya göre saf olan Bahadır da var ama onun hikâyesi başka...

 

Uğur Mıstaçoğlu, ağdalı saadet masallarına nanik yapabilen, neşeli ve curcunalı kalabilen, koyu bir hikâyeye maharetle lezzet katabilen yeni bir dil ustası.

Noğmal, normali diline dolayan zarf ve muhteva..

1970 yılında İstanbul’da mütevazı bir ailenin üçüncü ve son çocuğu olarak dünyaya gelmiş, ilkokuldan tam 12 öğretmen değiştirme rekoru elde ederek “torpille” mezun olmuştur. O günden bugüne “müfredat dışı” okumuş, bundan büyük keyif almıştır. 1983 yılında Kapalıçarşı’da başladığı iş hayatına halen devam etmektedir. Hobi olarak çektiği fotoğrafların bir kısmı karma sergilerde yer almıştır. İlk öykü kitabı Rahat Batınca adıyla Sokak Kitapları Yayınları tarafından, Noğmal (2015) adlı ilk romanı İletişim Yayınları tarafından yayımlanmıştır.
Kitabın Adı Noğmal
ISBN 9789750517105
Yayın No İletişim - 2116
Dizi Türkçe Edebiyat - 337
Alan Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa 178 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 162 gr
Perakende Satış Fiyatı 7,00 TL
Baskı 1. baskı - Şubat 2015
Yazar Uğur Mıstaçoğlu
Editör Levent Cantek
Kapak Deniz Karagül
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Ayla Karadağ
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset