Myanmar & Luang Prabang
Dünya’dan İnsan Manzaraları

Bu kitap eski Burma, bugünkü Myanmar’n ve birazda Laos’un parçası Luang Prabang’ın değişime karşı koyan doğal ve kültürel ortamında,insanları ve yaşamlarını yalnızca fotoğraflarla anlatmayı amaçlıyor.

Bu kitap eski Burma, bugünkü Myanmar’n ve birazda Laos’un parçası Luang Prabang’ın değişime karşı koyan doğal ve kültürel ortamında,insanları ve yaşamlarını yalnızca fotoğraflarla anlatmayı amaçlıyor. 

Sözü görüntülere bırakarak...

1946 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans ve lisansüstü eğitimini sırasıyla Grenoble ve Johns Hopkins üniversitelerinde tamamladı. 1976-1980 yılları arasında Tercüman ve Günaydın gazeteleriyle bağlantılı olarak İran, Kıbrıs, Afganistan, Hindistan ve ABD'de fotoğraflar çekti. Gençlik yıllarından beri ilgi duyduğu fotoğrafçılıkla 1995 yılından itibaren bir anlatım biçimi olarak daha yakından ilgilenmeye başladı. İnsanın yaşam çabalarını görüntülemek için Küba, Moritanya, Fas, Tayland, Myanmar, Laos, Kamboçya ve Vietnam’da dolaştı, yedi kere Hindistan’a gitti. Doğal ve tarihi dokunun gelişmeye ve değişime direndiği coğrafyadaki insanların yaşamlarını yansıtmayı amaçlayan fotoğraflar çekiyor. Fotoğrafları ve resimlerini https://www.adigaartgallery.com/tr sitesinde yayınlıyor.

Kitabın Adı Myanmar & Luang Prabang
Alt Başlık Dünya’dan İnsan Manzaraları
ISBN 9789750510359
Yayın No İletişim - 1748
Dizi Dizi Dışı
Alan Popüler Kültür, Antropoloji
Sayfa 104 sayfa
En 400 mm
Boy 300 mm
Ağırlık 1659 gr
Perakende Satış Fiyatı 60,19 TL
Baskı 1. baskı - Mayıs 2012
Yazar İsmail Ahmet Sarper