Lütfen Dinozora Binmeyiniz
Jeremy James'in Maceraları - 6

Canavar, ağzının tek bir hareketiyle binlerce lolipop çatırdatabilirdi. Bu dişlerle,
düşmanlarını öldürmesine bile gerek yoktu:
Dişleri gören, zaten korkudan ölürdü.
Jeremy James Londra’da tuhaf yaratıklarla karşılaşıyor... Bunların arasında kurt olmayan bir kurt, polis olmayan bir polis, kafanıza “şlop” yapan güvercinler ve ülkenin ülkenin canına okuyan Başbatan da var.
Canavar, ağzının tek bir hareketiyle binlerce lolipop çatırdatabilirdi. Bu dişlerle, düşmanlarını öldürmesine bile gerek yoktu: Dişleri gören, zaten korkudan ölürdü. 


Jeremy James Londra’da tuhaf yaratıklarla karşılaşıyor... Bunların arasında kurt olmayan bir kurt, polis olmayan bir polis, kafanıza “şlop” yapan güvercinler ve ülkenin canına okuyan Başbatan da var.

David Henry Wilson, 1937 yılında Londra'da doğdu ve Dulwich Koleji'nde ve Cambridge Üniversitesi'ne bağlı Pembroke Koleji'nde öğrenim gördü. Halen Bristol Üniversitesi'nde ve tiyatro kolunu kurduğu, Batı Almanya'daki Konstanz Üniversitesi'nde ders vermektedir. Yazdığı oyunlar İngiltere, Amerika, Almanya ve İskandinavya'da büyük ilgi gördü; çocuk kitapları ise (özellikle Jeremy James dizisi) farklı dillere çevrildi. The Coachman Rat (Arabacı Fare) adlı romanı, İngiltere, Amerika ve Almanya'da övgü topladı. Yazar, evli ve üç yetişkin çocuk babasıdır. Somerset'e bağlı Taunton'da yaşamaktadır.
Kitabın Adı Lütfen Dinozora Binmeyiniz
Alt Başlık Jeremy James'in Maceraları - 6
Orijinal Adı Please Keep Off the Dinosaur
ISBN 9789750504761
Yayın No İletişim - 1207
Dizi Çocuk Kitapları - 23
Alan Çocuk Edebiyat
Sayfa 105 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 100 gr
Perakende Satış Fiyatı 100,00 TL
Baskı 1. baskı - Ocak 2007
Yazar David Henry Wilson
Çeviren Mercan Yurdakuler
Editör Bahar Siber
Kapak Suat Aysu
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Bahri Özcan
İllustrasyon Axel Scheffler
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset