Ali uyumayı hiç sevmez, uyumamak için sürekli bahaneler üretir. Uyuyarak eğlenceyi kaçırmak istemez ama gece herkes uyumaya başlayınca sıkıntıdan patlar. Belki azıcık gözlerini kapatırsa… "Büyümeye" dair "büyük" sorunlari işleyen renkli ve eğlenceli bir çocuk dizisi.

 

Lili’nin yedi çocuğu var. Dizinin üçüncü kitabında Ali’nin macerasını okuyoruz.
Ali uyumayı hiç sevmez, uyumamak için sürekli bahaneler üretir. Uyuyarak eğlenceyi kaçırmak istemez, ama gece herkes uyumaya başlayınca sıkıntıdan patlar. Belki azıcık gözlerini kapatırsa…
"Büyümeye" dair "büyük" sorunlari işleyen renkli ve eğlenceli bir çocuk dizisi...

 

 

1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra ABD’de Duquesne Üniversitesi’nde İşletme Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Çimento ve demir-çelik gibi “ağır” sanayilerde çalıştıktan sonra, kızının doğumuyla birlikte çocuk edebiyatının “hafif” sularına yelken açtı. İlk kitapları (Lili ve Yedi Çocuğu, İletişim) 2010 yılında yayımlanan Kozikoğlu, ayrıca 2011 yılından bu yana okuma ve yazmayı ödev olmaktan çıkarıp oyuna dönüştürdüğü “Keyifle Okuyorum-Özenle Yazıyorum” isimli atölyesinde ilköğretim seviyesindeki çocuklara yaratıcı yazı çalışmaları yaptırıyor ve öğretmenlere yönelik “Çocuklara Yaratıcı Yazı Nasıl Öğretilir?” isimli eğitimi veriyor.

Kitabın Adı Lili ve Yedi Çocuğu: Hiç Uykum Gelmedi! - Ali
ISBN 9789750507540
Yayın No İletişim - 1466
Dizi Çocuk Kitapları Dizisi - 47
Alan Çocuk Edebiyat
Sayfa 28 sayfa
En 190 mm
Boy 190 mm
Ağırlık 74 gr
Baskı 8. baskı - Eylül 2019 (1. baskı - Nisan 2010)
Yazar Tülin Kozikoğlu
Çizer Banu Taylan
Editör Bahar Siber
Kapak Banu Taylan
Uygulama Banu Taylan
Baskı ve Cilt Sena Ofset